SPORTURI  »  TENIS  »  WTA CHARLESTON

Caroline Wozniacki și secretul victoriei din meciul cu Buzărnescu: „Așa am învins-o!”

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 aprilie 2019 09:15

Românca Mihaela Buzărnescu (30 de ani, 30 WTA) a fost eliminată de Caroline Wozniacki (28 de ani, 13 WTA) în optimile de finală ale turneului de la Charleston, scor 6-4, 3-6, 6-3.

Wozniacki a mărturisit după meci cum a reușit să o învingă pe Miki.

„Am început partida foarte bine. Am început agresiv, am jucat așa cum îmi doream. Apoi am început să simt presiune din partea ei și știam că nu va renunța așa ușor. După care Mihaela a început să joace și mai agresiv, iar lucrurile s-au întors în favoarea ei puțin.

În setul trei am început din nou bine, dar nu mă simțeam tocmai confortabil în meci. Apoi, la scorul de 3-3 mi-am spus că trebuie să forțez, că trebuie să încerc totul și că trebuie să lovesc mingea mai repede. Cred că a mers puțin, așa am învins-o", a declarat Wozniacki la conferința de presă, citată de ziare.com.

Caroline Wozniacki joacă în sferturile de finală împotriva grecoaicei Maria Sakkari (50 WTA).

3-0în favoarea lui Wozniacki este scorul înfruntărilor directe

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului