SPORTURI  »  TENIS  »  WTA EASTBOURNE

OUT din primul tur » Sorana Cîrstea a fost învinsă de Anastasia Pavlyuchenkova

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 iunie 2018 15:57

Sorana Cîrstea, locul 49 WTA, a fost eliminată din primul tur al turneului de la Eastbourne. Românca a fost învinsă de Anastasia Pavlyuchenkova, locul 28 WTA, scor 6-2, 5-7, 4-6 după un meci de două ore și 23 de minute.

Sorana a început mai bine meciul și a câștigat primul set, 6-2, după un set solid. Românca a returnat foarte agresiv și lung și a reușit două break-uri.

Setul doi a fost mai echilibrat, iar cele două jucătoare au mers cap la cap până la scorul de 5-5. Rusoaica a făcut un break, a servit bine în game-ul următor și a trimis meciul în decisiv.

Sorana și-a cedat serviciul la 0-0, dar a revenit rapid și a egalat. La 4-4, Cîrstea a mai cedat o dată pe propriul serviciu. Pavlyuchenkova a făcut 5-4 și a câștigat și game-ul de serviciu, reușind calificarea în turul II.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”