SPORTURI  »  TENIS  »  WTA MIAMI

Ploaia a întrerupt meciul Soranei Cîrstea de la Miami » Când va continua partida + de la ce scor se va relua

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 martie 2017 08:43

Meciul Soranei Cîrstea (66 WTA) cu letona Anastasija Sevastova (25 WTA) a fost întrerupt azi-noapte din cauza mai multor reprize de ploaie.

Partida a fost întreruptă la scorul de 6-6, în tie-break, unde Sorana conducea cu 6-4 și avea două mingi de set.

Meciul va fi reluat astăzi, de la ora 18:00.

Sorana o conduce cu 1-0 pe Sevastova în raportul meciurilor directe, învingând-o pe letonă în 2013, la în sferturile de finală ale turneului de la Pattaya, scor 6-3, 6-0.

În primul tur al competiției de la Florida, Sorana a reușit o surpriză de proporții, eliminând-o pe deținătoarea aurului olimpic, Monica Puig, pe care a învins-o în minimum de seturi, scor 6-2, 6-4.

Tot azi vor evolua și celelalte românce aflate pe tabloul principal de la Miami.

De la ora 17:00, Simona Halep o va întâlni pe japoneza Naomi Osaka, în timp ce Irina Begu se va duela cu spanioloaica Lara Arruabarrena, de la ora 19:30.

Începând cu ora 21:30, Patricia Țig va juca împotriva franțuzoaicei Kristina Mladenovici.

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”