TENIS    •   WTA DOHA

WTA DOHA // Organizatorii au anunțat programul de joi » Când joacă Simona Halep și celelalte 3 românce calificate în optimi la Doha! Superconfruntări pentru tenisul românesc

FOTO: Twitter
FOTO: Twitter

Miercuri, 14 Februarie 2018

Organizatorii turneului de la Doha au anunțat în urmă cu scurt timp programul celor 4 românce calificate în optimi la Doha, Simona Halep, Sorana Cîrstea, Monica Niculescu și Mihaela Buzărnescu. 

Simona Halep (2 WTA) va juca după ora 16:00 cu letona Anastasija Sevastova (15 WTA).

Prima româncă ce va juca joi va fi însă Sorana Cîrstea (38 WTA), care o va înfrunta de la ora 13:00 pe Garbiñe Muguruza.

Tot după 16:00 va evolua și Mihaela Buzărnescu (43 WTA), care se va duela cu nemțoaica Julia Goerges (10 WTA).

De la ora 18:00, Monica Niculescu (92 WTA) va avea parte de un nou duel șoc. După ce în primul tur a eliminat-o pe Maria Sharapova, Niculescu va juca acum cu liderul clasamentului WTA, daneza Caroline Wozniacki.

Toate partidele vor putea fi urmărite în format liveTEXT&SCORE pe GSP.ro și în direct la TV Digi Sport 2.

Comentarii (13)

tihi  •  15 Februarie 2018, 14:29

Cirstea muturata din Quatar de Muguruza.Joc submediocru facut de Cirstea,Muguruza un joc lejer,degajat,demn de un fost si viitor nr. 1 mondial !!Fara comentarii !! Urmeaza a doua repriza: Sevastova-Halep,unde nu se stie castigatoarea,cele doua protagoniste sint mai aproape atat in clasament cat si ca tactica si strategie de joc ! Repriza a treia cu regina tenisului Wozniacki si Niculescu,unde castigatoarea este 99 % cunoscuta ca in cazul primului joc inainte de meci !!

gazistu  •  15 Februarie 2018, 13:43

nu ne intereseaza de Halep, cel mai l00ser nr 1 din istorie.. . omul ce face nervi romanilor!! cat despre tenis ca sport, dupa mine se poate desfiinta, ca nu ma intereseaza; e printre cele mai urate sporturi, dupa patinaj, crichet si curling!

catalynn2  •  15 Februarie 2018, 11:20

Bai SimonHalep, Procurorul Dinu te-a caracterizat perfect!

Vezi toate comentariile (13)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
10:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 2
11:30 Schi Alpin

CM: Are

Eurosport
13:00 Fotbal, La Liga

Real Madrid - Girona

Digi 1, Telekom 1
13:30 Fotbal, Serie A

SPAL - Fiorentina

Digi 3, Telekom 2
14:30 Fotbal, Bundesliga 2

Dynamo Dresda - Jahn Regensburg

Digi 4
15:00 Fotbal, Liga 1

Voluntari - Dunărea Călărași

Digi 1, Telekom 1, Look
16:00 Fotbal, Serie A

Genoa - Lazio

Digi 3, Telekom 3
16:30 Tenis, ATP

Turneul din Rotterdam

Digi 4
16:30 Fotbal, Bundesliga

Frankfurt - Gladbach

Telekom 2
17:30 Fotbal, Liga 1

Gaz Metan - Sepsi Sfântu Gheorghe

Digi 1, Telekom 1, Look
18:00 Fotbal, Cehia

Plzen - Slavia Praga

Telekom 3
19:00 Fotbal, Serie A

Inter - Sampdoria

Digi 3, Telekom 2
19:30 Fotbal, La Liga

Villarreal - Sevilla

Digi 4, Telekom 4
20:00 Fotbal, Liga 1

Dinamo - FC Botoșani

Digi 1, Telekom 1, Look
21:30 Fotbal, Serie A

Napoli - Torino

Digi 3, Telekom 2
21:45 Fotbal, La Liga

Betis - Alaves

Digi 4, Telekom 4
22:00 Fotbal, Ligue 1

Saint-Etienne - PSG

Digi 2
22:00 Fotbal, Portugalia

Sporting - Braga

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Vi 15.02.19
20:00
Viitorul
0
Poli Iași
Garros 85
1
Sa 16.02.19
14:00
Hermannstadt
0
CSU Craiova
Rocha 67
1
Sa 16.02.19
20:00
CFR Cluj
Muresan 53
1
Astra Giurgiu
Culio 73
1
Du 17.02.19
15:00
FC Voluntari
-
Călărași
-
Du 17.02.19
17:30
Gaz Metan
-
Sepsi OSK
-
Du 17.02.19
20:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-
Lu 18.02.19
20:00
Chiajna
-
FCSB
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV