SPORTURI  »  TENIS  »  DUBAI

WTA, poreclă inedită pentru Simona Halep » Cu ce personaj a fost comparată sportiva noastră

Simona Halep, foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 februarie 2020 13:48

WTA i-a găsit o poreclă interesantă Simonei Halep (28 de ani, 2 WTA), după încă o revenire a sportivei noastre la turneul de la Dubai, în meciul din sferturi cu Aryna Sabalenka (21 de ani, 13 WTA), scor 3-6, 6-2, 6-2.

• Halep o înfruntă pe Jennifer Brady (24 de ani, 52 WTA), astăzi, după ora 17:00, în semifinalele turneului de la Dubai. Meciul poate fi urmărit în format liveTEXT pe GSP.RO și în direct la TV Digi Sport 2.

„Capul de serie numărul 1 a revenit după ce a pierdut primul set şi a învins-o pe Aryna Sabalenka pentru a ajunge în semifinale la Dubai. A fost un nou act «Houdini» din parea Simonei Halep la doar 24 de ore distanţă de la revenirea din meciul cu Ons Jabeur", au scris cei de la WTA.

• Harry Houdini a fost un iluzionist renumit. Acesta s-a făcut remarcat prin actele sale de magie care-și propuneau să sfideze moartea

Halep a fost protagonista unei reveniri și în prima partidă de la Dubai, cu Aryna Sabalenka (3-6, 6-2, 6-2).

Simona Halep, candidată la lovitura turneului

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”