FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - CRAIOVA 1-1

CHINDIA - CRAIOVA 1-1 // Surpriză IMENSĂ » Oltenii au fost lamentabili, deși au evoluat în superioritate aproape tot meciul!

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 noiembrie 2019 09:00

Chindia Târgoviște și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în cadrul etapei #16 din Liga 1.

Prima fază importantă a meciului s-a petrecut în minutul 28, când Josip Ivancic, fotbalistul Chindiei, a primit direct cartonașul roșu, după ce i-a aplicat o lovitură de cot lui Mihai Bălașa (MAI MULTE DETALII AICI).

Deși erau în „10”, oaspeții au deschis scorul în minutul 61, când Ovidiu Bic a marcat în urma unei scheme reușite de echipa lui Viorel Moldovan.

Oltenii au egalat rapid, prin Alexandru Cicâldău, care a profitat de o deviere decisivă a zidului la o lovitură liberă și a stabilit scorul final al meciului, 1-1.

FINAL » Chindia - Craiova 1-1

ECHIPELE DE START

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Leca, Neciu - Neguț, Rață, Bic, Yameogo - Ivancic, Dumiter
Rezerve: D. Moldovan - C. Dinu, Novac, L. Mihai, Voduț, D. Dumitrașcu
Antrenor: Viorel Moldovan

Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălașa, T. Ferreira, Bancu - Ivanov, Cicâldău, Cosic - Bărbuț, Ivan, Mihăilă
Rezerve: A. Marinescu - Vătăjelu, Acka, Qaka, Al. Ioniță, L. Nițu, Zakaric
Antrenor: Victor Pițurcă

Stadion: „Ilie Oană” (Ploiești)
Arbitru: Cătălin Popa (Argeș) // Asistenți: Valentin Avram (București), Mihai Marica (Bistrița Năsăud)

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!