INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  FRANȚA - CROAȚIA, 18:00, TVR 1, GSP.RO

FRANȚA - CROAȚIA FINALA CM 2018 // Luka Modrici e în fața unei performanțe incredibile » Croatul nu a mai pierdut o finală din 2013

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 iulie 2018 09:24

Franța și Croația joacă azi finala Campionatului Mondial 2018. Meciul va începe la ora 18:00 și va fi în direct pe TVR 1 și TVR HD și liveTEXT, video și foto pe GSP.RO.

Mijlocașul Luka Modrici, 32 de ani, se află în fața primei finale cu Croația și poate ajunge la o cifră de egalat. Marca dezvăluie că jucătorul lui Real Madrid se află în fața unui moment special. Acesta a câștigat ultimele 10 finale, în manșă unică, pe care le-a disputat. Astăzi, ar putea ajunge la 11 finale consecutive câștigate și ar putea aduce primul trofeu pentru Croația.

Ultima finală pe care Modrici a pierdut-o a fost în 2013, când Real a fost învinsă în Cupa Spaniei de Atletico Madrid. De atunci, Modrici a câștigat patru trofee de Champions League, o Cupă a Spaniei, trei Supercupe ale Europei și trei Campionate Mondiale ale Cluburilor.