INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

MILAN - ROMA 3-3 » VIDEO+FOTO Tătărușanu, ironizat după debutul în care a încasat 3 goluri: „Să sperăm că a scăpat de furia lui Ibra la vestiare”

Articol de GSP - Publicat luni, 26 octombrie 2020 23:50 / Actualizat marti, 27 octombrie 2020 07:55

AC Milan și AS Roma au remizat, scor 3-3, în etapa a cincea a Serie A. Ciprian Tătărușanu a apărat poarta rossonerilor, după ce Donnarumma a fost depistat pozitiv cu Covid-19.

Echipa lui Ciprian Tătărușanu a reușit doar un egal în meciul din această seară cu AS Roma, scor 3-3. Milanezii sunt lideri în Serie A, având patru victorii și un egal în primele cinci etape. Rossonerii au reușit să deschidă scorul încă din minutul 2, prin reușita lui Zlatan Ibrahimovic. Bucuria a durat doar 12 minute, Dzeko egalând în minutul 14, după o eroare majoră a lui Tătărușanu, care a ieșit greșit pe o centrare. Rossonerii au marcat imediat după pauză prin Saelemaekers, dar romanii au egalat din nou, după un penalty transformat de Veretout (71).

Chiar dacă Zlatan a transformat un penalty în minutul 79, capitolinii au readus egalitatea pe tabelă prin golul lui Villar, din minutul 84.

VIDEO. Rezumatul partidei AC Milan - AS Roma 3-3

Tătărușanu, taxat de fanii lui AC Milan

Tătărușanu a avut și câteva parade importante, însă a primit 3 goluri. A greșit evident primul și a respins în față la faza penalty-ului de la golul 2 al romanilor. Prestația românului a fost criticată de fani pe Twitter:

„Dacă îl aveam noi pe Mirante și ei pe Tătărușanu, îi băteam cu 7-0”
„Dacă juca Donnarumma nu luam golurile astea. Tătărușanu nu se poziționează bine și are un timing prost”
„Tătărușanu nu poate fi nici măcar al treilea portar la Milan”
„Nu știu cine e mai slab, Tătărușanu sau arbitrul”
„Mamma mia, ce dezastru!”
„Să sperăm că Tătărușanu a scăpat de furia lui Ibra la vestiare”

„Tătărușanu când vine acasă după eroarea de azi”

„Când mingea e la Tătărușanu”

„Tătărușanu în fața lui Zlatan”

Pentru echipa lui Tătărușanu urmează meciul din Europa League cu Sparta Praga, programat joi, de la 19:55.

Milan - Roma 3-3

+36 FOTO

Milan - Roma, echipe de start:

MILAN (4-2-3-1): Tătărușanu - Hernandez, Romagnoli, Kjaer, Clabria - Kessie, Bennacer - Leap, Calhanoglu, Saelemaekers - Ibrahimovic
Rezerve:  A. Donnarumma, Jungdal, Kalulu, Dalot, Conti, Duarte, Diaz, Tonali, Castillejo, Krunic, Maldini, Colombo
Antrenor: Stefano Pioli

ROMA (3-4-2-1): Mirante - Ibanez, Kumbulla, Mancini - Spinazzola, Veretout, Pellegrini, Karsdorp - Mkhitaryan, Pedro - Dzeko
Rezerve: Farelli, Lopez, Fazio, Santon, Peres, Jesus, Villar, Crisante, Mayoral, Providence
Antrenor: Paulo Fonseca

Clasament Serie A:

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Vești proaste pentru Mircea Lucescu: 3 cazuri de COVID-19 la Dinamo Kiev + premieră pentru Tudor Băluță

Scandal în Spania! Ce i-a spus asistentul centralului din El Clasico, înainte de penalty-ul dictat împotriva Barcelonei