Comentarii (56)

Vasile Vasile  •  22 August 2019, 14:35

domne,frustratul ala batrin este de inteles,el nu s-a putut apropia de Ajax si marinica al nostru joaca acolo! dar..voi ziaristii nu puteti gindi inainte sa aruncati toate laturile astea in online ?? de ce nu dati aprecieri(pozitive sau negative) ale unora care inca n-au fost atinsi *** sau de frustrari cronice ?? daca fosti mari jucatori l-au criticat dar au vorbit si despre necesitatea adaptarii ,musai sa dati toate porcariile pe care le descoperiti ??zau sunteti *** in cautarea de ...

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

sibelius  •  22 August 2019, 14:34
Postat de adriann_ pe 22 August 2019, 14:16

Toata lumea are astepari nerealiste din cauza sumelor aberante de transfer la care s-a ajuns. In anii 90 de Jong ar fi costat 2 milioane si Razvan Marin vreo 5-600.000 si nu se supara nimeni cand se demonstra ca au nevoie de o perioada de adaptare etc.

Sumele ar fi fost mult mai mici, dar si bugetele erau proportionale. Chygrynskiy a rezistat un an la Barcelona, iar Woodgate a fost unul din transferurile catastrofale facute de Real.

dan_1970  •  22 August 2019, 14:34
Postat de sibelius pe 22 August 2019, 14:18

Noi ne-am obisnuit sa confundam valoarea jucatorilor cu a impresarilor.

Valoarea impresarilor? Cred ca ai vrut sa zici cu valoarea inventata de impresari si promovata ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Andrei Kolozsi  •  22 August 2019, 14:33

Daca si olandezii au inceput cu isterii dupa 2-3 meciuri inseamna ca fotbalul intra in era nebunilor . Cum sa sari asa la gatul unui tanar jucator, fara macar sa-i dai o perioada de gratie ( de adaptare) ? In schimb nu vad , si asta pentru faptul ca anul trecut ajax printr-o minune a ajuns unde a ajuns ( sa nu se uite cum s a calificat in fazele preliminare mai departe in champ league ) , ca ajaxul schioapata rau rau in aceste baraje pentru accedera in grupe . Si asta trebuie sa fi infantil sa crezi ca e numai din cauza plecarii lui De Jong..

sibelius  •  22 August 2019, 14:27
Postat de reteleanu pe 22 August 2019, 14:23

au crescut enorm si sumele aduse/incasate de pe urma maimutoilor astia. a ajuns la dimensiuni planetare un meci sevilla-betis, sau leeds-nottingham, de ex. si atunci, trebuie platiti cei care aduc banii astia.

Cand sumele incasate din drepturi de televiziune si de la sponsori e normal sa creasca si preturile jucatorilor.

reteleanu  •  22 August 2019, 14:23
Postat de adriann_ pe 22 August 2019, 14:16

Toata lumea are astepari nerealiste din cauza sumelor aberante de transfer la care s-a ajuns. In anii 90 de Jong ar fi costat 2 milioane si Razvan Marin vreo 5-600.000 si nu se supara nimeni cand se demonstra ca au nevoie de o perioada de adaptare etc.

au crescut enorm si sumele aduse/incasate de pe urma maimutoilor astia. a ajuns la dimensiuni planetare un meci sevilla-betis, sau leeds-nottingham, de ex. si atunci, trebuie platiti cei care aduc banii astia.

sibelius  •  22 August 2019, 14:18
Postat de spineshivers pe 22 August 2019, 13:19

Ce amuza cum sar romanii nostri de adevar ca dracu' de tamaie. Ne-am obisnuit cu o presa servila, maleabila, tematoare chiar. Sa nu cumva sa spuna cineva adevarul, sa nu suparam. Mierosi, diplomati. Ba, baieti. Sa va zic ceva. NOI NU AVEM NICIUN JUCATOR fie de u21 sau mai mare care sa va evolueze voua la echipe de top sau chiar de clasa II cum e Ajax. Nu sunt, pur si simplu. Cititi numai tampenii umflate in presa mioritica. Cel mai bun si in forma fotbalist actual mi se pare Puscas. Dar nici ala nu e de City. De unde atata suparare pentru un adevar, nu stiu.

Noi ne-am obisnuit sa confundam valoarea jucatorilor cu a impresarilor.

adriann_  •  22 August 2019, 14:16
Postat de spartakus. pe 22 August 2019, 14:04

Lasă că si aia de la Barcelona plang cu mare De Jong ca in primu meci n-a facut nimic pe teren diferenta e ca aia au dat 80 de mil.

Toata lumea are astepari nerealiste din cauza sumelor aberante de transfer la care s-a ajuns. In anii 90 de Jong ar fi costat 2 milioane si Razvan Marin vreo 5-600.000 si nu se supara nimeni cand se demonstra ca au nevoie de o perioada de adaptare etc.

reteleanu  •  22 August 2019, 14:11
Postat de spartakus. pe 22 August 2019, 14:04

Lasă că si aia de la Barcelona plang cu mare De Jong ca in primu meci n-a facut nimic pe teren diferenta e ca aia au dat 80 de mil.

:)) corect

spartakus.  •  22 August 2019, 14:04

Lasă că si aia de la Barcelona plang cu mare De Jong ca in primu meci n-a facut nimic pe teren diferenta e ca aia au dat 80 de mil.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6