SPORTURI  »  TENIS  »  ITF DUBAI

Trofeu la Dubai » Ana Bogdan a câștigat cel mai important titlu al carierei!

Articol de - Publicat sambata, 14 decembrie 2019 18:57

Ana Bogdan, 27 de ani, a câștigat azi turneul ITF cu premii în valoare de 100.000 de dolari din Emiratele Arabe Unite, după ce a trecut de Daria Snigur cu 6-1, 6-2.

Începând de luni, Ana Bogdan va fi pe poziția 105, ea urcând 16 locuri. Acest lucru a fost posibil după ce s-a impus în finala turneului ITF de la Dubai, ea trecând ieri de Daria Snigur cu 6-1, 6-2. La competiția din Emiratele Arabe Unite au luat startul și franțuzoaica Kristina Mladenovic sau belgianca Yanina Wickmayer.

Ana Bogdan le-a învins pe Dalma Galfi (Ungaria), pe Viktoria Kuzmova (Slovacia), pe Katarzyna Kawa (Polonia), pe Greet Minnen (Belgia), iar în finală pe Daria Snigur (Ucraina).

Ana Bogdan nu este prima jucătoare din România care se impune la Dubai, acest turneu ITF fiind câștigat în 2014 de Alexandra Dulgheru.

Sursa foto: twitter.com/habtoortennis

WTA // Wim Fissette, parteneriat de senzație cu Naomi Osaka: belgianul o va pregăti pe japoneză în 2020

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia