FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICAL

Primul gol pentru Țucudean la Viitorul! Liderul Ligii 1 s-a chinuit cu o formație de Liga a 3-a

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 martie 2017 13:59

Viitorul a disputat o partidă de verificare cu formația de Liga a III-a, Unirea Slobozia. Partida s-a desfășurat pe terenul nr. 3 din Complexul Academiei Hagi și s-a încheiat la egalitate, scor 3-3.

Golurile liderului Ligii 1 au fost marcate de Iancu (7), Vlad Morar (44 - pen) și noul sosit, George Țucudean (88 - pen).

Pentru Unirea Slobozia au punctat Marc Khalil 15, Mihai Adăscăliței 38 și Robert Pâslaru 72.

FC Viitorul nu a putut conta în această partidă pe Romario Benzar (convocat la naționala României), dar nici pe Arpad Tordai, Alexandru Cicâldău, Dragoș Nedelcu, Virgil Ghiță, Tiberiu Căpușă, Carlo Casap, Andrei Ciobanu și Florin Coman (toți convocați la lotul de tineret).