Articol de - Publicat miercuri, 01 noiembrie 2023 23:58 / Actualizat joi, 02 noiembrie 2023 00:22

Daniel Niculae (41 de ani), președintele Rapidului, a tras un semnal de alarmă după remiza cu CSA Steaua, scor 0-0, din Cupa României Betano.

Fostul internațional român susține că rapidiștii trebuie să-și găsească ambiția pentru derby-ul de duminică cu FCSB, din ultima etapă a turului Superligii.

Mihai Stoica nu s-a putut abține după Steaua - Rapid » Cum i-a ironizat pe steliști
Steaua - Rapid 0-0

Daniel Niculae: „Mergem să dăm totul pe teren cu FCSB”

„E clar că am prins o zi mai puțin bună. Trebuie să arătăm mult mai bine duminică. Mergem să dăm totul pe teren cu FCSB, trebuie să jucăm cu mai multă ambiție.

În seara asta n-am arătat bine în faza ofensivă, asta e clar. Nu ne-am arătat valorea și plecăm doar cu un punct. Acum trebuie să câștigăm în ultima etapă contra lui CFR, ne-am obișnuit de vreo doi ani să punem presiune singuri pe noi.

N-a fost ce ne-am dorit noi, atât jucătorii și suporterii știu ce înseamnă un astfel de meci. Avem anumite probleme la meciurile din deplasare, trebuie să găsim soluția. Stadionul propriu ne dă un elan excelent, e foarte greu să ne bată cineva în Giulești, chiar și o echipă de trei ori mai valoroasă decât noi, dar nu putem câștiga doar acasă, trebuie să obținem victorii și-n deplasare”.

Vezi și alte știri:

Șucu nu a mai rezistat » Ce a făcut la stadionul Ghencea cu 10 minute înainte de finalul meciului
CSA STEAUA - RAPID
„Ne vedem după meci!” » „Ultrasul” din echipa Stelei n-a putut fi oprit: și-a amenințat adversarul + scandal cu Oprița pe teren!

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului