FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - VOLUNTARI 1-1

Costin Amzăr, plin de amărăciune după Dinamo - Voluntari: „Suntem blestemați!”

Costin Amzăr +29   FOTO
Costin Amzăr

Articol de - Publicat vineri, 26 aprilie 2024 22:31 / Actualizat vineri, 26 aprilie 2024 22:49

Costin Amzăr (20 de ani), fundașul stânga al „câinilor roșii”, a avut un discurs al damnării la finalul meciului Dinamo - Voluntari, scor 1-1.

Chiar dacă a declarat că încă mai crede în salvarea de la retrogradare, tânărul apărător lateral dinamovist a recunoscut că se simte de parcă Dinamo ar fi blestemată, ținând cont de punctele pierdute spre finalul partidelor anterioare.

Concluzia lui Costin Amzăr după Dinamo - Voluntari, 1-1: „Suntem blestemați”

Scandal cu suporterii după Dinamo - Voluntari
+25 FOTO

„A fost un meci greu. Am dus o luptă grea de la început până la sfârșit. Din păcate, nu putem marca mai mult de un gol la meci. Toată lumea este supărată în vestiar. Asta este, o luăm de la meci la meci.

Nu e vorba despre mine, e vorba despre cum joacă echipa. Echipa a jucat bine. Pur și simplu, nu vrea să intre în poartă. Parcă suntem blestemați.

Le mulțumim suporterilor, pentru că a fost sold-out. S-a simțit prezența lor. Nu mă uit la cine strigă, îmi văd de jocul meu.

Luăm gol numai în ultimele minute. Suntem blestemați. Și noi am dat, dar ni s-a întors.

Mergem numai la victorie, nu avem ce să facem. Atâta vreme cât încă mai sunt șanse, continuăm să luptăm”, a declarat Costin Amzăr, la finalul partidei, la Fotbal Club de pe Digi Sport.

Dinamo a deschis scorul în meciul cu Voluntari, după golul cu șansă al lui Gnahore din minutul 35, însă a încasat stupid gol la faza imediat următoare, Cascini egalând două minute mai târziu. S-a terminat 1-1, scor care duce „haita” mai aproape de B-ul hâd decât să mențină echipa în lupta pentru salvare.

VIDEO DINAMO - FC VOLUNTARI » Galeria „câinilor roșii” își încurajează echipa

Omul din preajma lui Șucu aruncă „bomba”: „Daniel Niculae era deja mutat. Vine noul președinte, tandem de vis cu Șumudică!”