FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO

FCSB - DINAMO // VIDEO + FOTO 3 faze pe muchie de cuțit în Derby! Două bare dramatice + gol anulat la poarta lui Piscitelli

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 octombrie 2019 22:30

Pe lângă scandările rasiste și xenofobe care au marcat negativ meciul, FCSB - Dinamo, 1-1, derby-ul fotbalului românesc, a avut și câteva faze care i-au ținut cu sufletul la gură pe fanii de pe stadion și din fața micilor ecrane.

GSP.ro a selectat 3 faze la limită din meci, în care FCSB și Dinamo au fost aproape să înscrie.

1. În prelungirile primei reprize, la scorul de 1-1, Dinamo a avut o ocazie rarisimă la poarta lui Bălgrădean. După mai multe ricoșeuri, mingea a ajuns la Puljic, care a trimis în bară din câțiva metri.

2. La 6 minute după pauză, a venit rândul FCSB-ului să lovească bara. Florin Tănase s-a poziționat perfect la un corner și a trimis periculos cu capul, mingea aterizând pe transversala porții lui Piscitelli.

3. În minutul 70, tot la poarta lui Dinamo a avut loc o fază controversată. Gnohere a simulat la un duel cu Laurențiu Corbu, Kovacs a lăsat jocul să continue, dictând ulterior lovitură liberă la un fault comis asupra lui Adi Popa. Florin Tănase n-a ținut cont de fluierul lui Kovacs, a avansat spre poartă și a înscris, golul fiind însă anulat.

PRIMA REACȚIE A LUI GIGI BECALI: "Istvan Kovacs e împotriva noastră!"

În prealabil, Dinamo avusese un penalty clar neacordat cu scurt timp înainte de pauză. (Detalii, AICI)

VIDEO + FOTO // Scandările RASISTE și XENOFOBE ale ultrașilor dinamoviști au oprit meciul! Kovacs, lovit în ochi cu o brichetă + banner rasist la adresa lui Prunea

Urmărește AICI partida dintre FCSB și Dinamo

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!