FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - UTA 1-0

FOTO Mircea Rednic dă în jucători după eșecul de la Iași: „Atunci s-au terminat lucrurile!”

Poli Iași a învins-o pe UTA, scor 1-0, în deschiderea rundei cu numărul 19 din Superligă. Mircea Rednic (61 de ani), antrenorul arădenilor, și-a criticat jucătorii.

Articol de , - Publicat vineri, 08 decembrie 2023 21:35 / Actualizat vineri, 08 decembrie 2023 23:04

Mircea Rednic spune că fotbaliștii pe care îi pregătește ar fi trebuit să trateze cu mai multă superioritate ocaziile create. Antrenorul arădenilor vorbește și despre o lipsă de valoare.

FCSB a bifat primul transfer! Gigi Becali și-a adus preferatul: „A semnat”
FCSB

Mircea Rednic, după Poli Iași - UTA 1-0

„Normal că ești dezamăgit, mai ales după o primă repriză bună, una pe care am controlat-o. Ne-am creat ocazii, am avut o fază în superioritate, 3 contra 2. Dar nu e prima dată când avem nevoie de multe ocazii. E vorba și de calitatea jucătorilor din atac. S-au precipitat, au fost și egoiști.

După un fault ușor acordat în repriza a doua am primit gol. Arbitrajul a fost total schimbat după pauză, poate s-a gândit că nu a dat penalty la Gheorghiță.

Ne-au surprins la o fază fixă. Ei au fost mult mai prezenți în repriza secundă, ne-au surprins cu doi atacanți. Am schimbat și noi, am echilibrat jocul. E păcat!

Când a ieșit Lukassen, pentru noi lucrurile s-au terminat. N-am mai contat în față. N-am mai câștigat dueluri, au pus presiune pe noi.

Asta e valoarea campionatului nostru. Nu poți să zici că o echipă iese din tipare și domină. Nici echipele cu buget mare nu pot face diferența. E un lucru bun”, a spus Mircea Rednic la Orange Sport.

Kevin Luckassen, atacantul celor de la UTA, s-a accidentat în minutul 10 și a fost înlocuit cu Godberg Cooper.

Un potențial „tricolor” se plânge de selecția lui Edi Iordănescu: „E nedrept! Nu vreau să merg mai departe”

Un club din Superligă a pus ochii pe jucătorul pe care Becali îl dă afară: „Ne poate ajuta”

Lovitură dată de un club din Superliga! L-a adus pe fostul atacant de la Santos, dorit și de Barcelona!

Kaputt! Ce faci dacă îți „pică” mașina în drum spre EURO 2024 » Două ponturi care te pot salva de necaz

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”