FOTBAL  »  Superliga  »  FC HERMANNSTADT - DINAMO 1-1

Mircea Rednic e mulțumit de jocul lui Dinamo: "Am avut și o bară" :) » De ce l-a titularizat pe Popovici după ce l-a desființat

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 decembrie 2018 18:59

Mircea Rednic s-a arătat mulțumit de jocul lui Dinamo după egalul de la Hermannstadt, scor 1-1, scor stabilit încă din prima repriză.

"În repriza a doua am dominat, ne-am creat multe ocazii de a marca, am avut și o bară. Am construit pe un teren greu. Păcat că centrările au fost imprecise. Nu pot decât să-i felicit pe jucători pentru cum au jucat ținând cont de condițiile de aici. Prima repriză a fost echilibrată. Cu un pic de șansă la ultima fază puteam avea 3 puncte.

Se vede o îmbunătățire a jocului. Am avut o posesie bună pe un teren greu împotriva unei echipe care s-a organizat bine. Sibiul arată mult mai bine decât începutul de campionat", a declarat Rednic la TV Look Sport.

Antrenorul lui Dinamo a explicat motivele titularizărilor lui Penedo și Sergiu Popovici, ultimul gafând la golul sibienilor: "Am spus clar că Penedo e accidentat și de aceea a rămas în afara lotului. Popovici e singurul dintre cei cu care am avut o discuție și a mai solicitat o întrevedere cu mine și m-a rugat să-i mai dau o șansă. Ținând cont de situația pe care o avem pe partea stângă... Nici Olteanu nu ne dă siguranță acolo. Nu pot spune că Popovici a jucat slab sau mai bine decât a făcut-o în acest sezon".

Citește AICI cronica meciului Hermannstadt - Dinamo, scor 1-1!