FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - SEPSI 5-1

Patrick Petre a înscris golul meciului în Botoșani - Sepsi 5-1: "Nu e o întâmplare" » Mesaj pentru Contra: "De asta aveam nevoie"

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 iulie 2017 20:28

Patrick Petre a marcat cel mai frumos gol în meciul pe care Sepsi l-a pierdut cu FC Botoșani (1-5), iar la final a dezvăluit că execuția sa nu a fost o întâmplare și a afirmat că avea nevoie de mai mult timp de joc, aluzie la faptul că nu evolua suficient la Dinamo.

Mijlocașul a înscris cu un șut perfect din lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri, în minutul 89, la scorul de 4-0 pentru Botoșani.

"Degeaba am înscris, e o înfrângere rușinoasă, trebuie să uităm ziua de azi.

În fiecare zi rămân după antrenament sa execut cornere și lovituri libere, nu e o întâmplare. Aveam nevoie de asta, să joc mai mult. M-am acomodat foarte repede, nu am avut niciodată probleme de acest gen", a spus Patrick la finalul partidei la TV Dolce Sport.

Patrick Petre a fost împrumutat în acest sezon de la Dinamo la Sepsi Sfântu Gheorghe, după ce a fost anunțat de Contra că nu va conta pe serviciile sale în noul sezon.

"Azi, după 2-0 au apărut nervii. Săptămâna asta trebuie să ne motivăm, etapa următoare jucăm acasaă, în fața suporterilor, sper să facem un meci mai bun decât primele trei"