INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARGENTINA

VIDEO Meci absolut nebun în Argentina » 10 eliminați în Supercupa dintre Boca Juniors și Racing!

Articol de GSP - Publicat luni, 07 noiembrie 2022 14:16 / Actualizat luni, 07 noiembrie 2022 15:07

Racing a câștigat Supercupa Argentinei, scor 2-1 cu Boca Juniors, într-un meci cu 10 eliminați.

Finalul meciului dintre Boca Juniors și Racing a fost unul complet nebun. După 1-1 în cele 90 de minute, s-a intrat în prelungiri, acolo unde au fost acordate 10 cartonașe roșii.

S-au tras la sorți optimile Champions League » Liverpool - Real Madrid și PSG - Bayern sunt duelurile șoc » Meciuri tari și în Europa League: Barcelona - Manchester United
Trageri la sorți

10 cartonașe roșii în Boca Juniors - Racing

Villa, de la Boca, și Carbonero, de la Racing, au fost primii eliminați, în minutul 95. Varela, tot de la Boca, pentru cel de-al doilea cartonaș galben primit.

Pe finalul meciului, la 1-1, s-a declanșat nebunia. Alcaraz a marcat pentru Racing, în minutul 118. În prelungirile prelungirilor, s-a creat un meleu în afara terenului, din care au rezultat 6 cartonașe roșii. Advicula, Zambrano, Gonzalez și Fabra de la Boca, plus Galvan și Alcaraz de la Racing.

Benedetto, de la Boca, a fost al patrulea eliminat dintre jucătorii din teren ai celor de la Boca Juniors.

VIDEO. Rezumat Boca Juniors - Racing

Ronaldo, imagini nemaivăzute în cariera sa! » S-a întâmplat în meciul Aston Villa - Manchester United

Spionaj! Personalități care au protestat împotriva Qatarului urmărite cu ajutorul foștilor agenți de informații britanici!