INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

FOTO Leipzig a revenit senzațional în fața lui Monchengladbach și continuă lupta la titlu cu Bayern! Clasamentul din Bundesliga ACUM

Leipzig a revenit spectaculos în repriza secundă a duelului cu Borussia Monchengladbach, s-a impus cu 3-2 și pune presiune pe liderul Bayern Munchen. +8   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 februarie 2021 22:28 / Actualizat sambata, 27 februarie 2021 23:06

Leipzig l-a pus în gardă pe Jurgen Klopp, înaintea returului din Champions League, în care au de recuperat un deficit de două goluri. Astăzi, în derby-ul rundei cu numărul 23 din Bundesliga, au revenit de la 0-2 în fața unei alte participante în optimile Ligii Campionilor, Monchengladbach

Leipzig nu o lasă pe Bayern să respire

Oaspeții au deschis scorul rapid, printr-un penalty transformat de Hofmann. Marcus Thuram a dublat avantajul în minutul 19. Nagelsmann și-a trezit elevii la vestiare. Nkunku (minutul 57), Poulsen (66) și Sorloth, în al 3-lea minut al prelungirilor, o țin pe Leipzig în plasa liderului Bayern.

+4 FOTO

Bavarezii s-au distrat astăzi în fața lui Koln, o victorie lejeră, scor 5-1. Golgeterul Robert Lewandowski și-a făcut din nou treaba, cu o „dublă”. Două goluri a înscris și Gnabry, iar Choupo-Moting și-a demonstrat încă o dată utilitatea.