INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

REZUMAT VIDEO Harry Kane, de neoprit la Bayern! Englezul calcă apăsat pe urmele recordului stabilit de Robert Lewandowski

Harry Kane
Harry Kane

Articol de - Publicat joi, 21 decembrie 2023 13:06 / Actualizat joi, 21 decembrie 2023 14:50

Harry Kane (30 de ani) a înscris aseară un gol superb, din afara careului, în victoria din deplasare a lui Bayern Munchen contra lui Wolfsburg, scor 2-1.

Jamal Musiala a deschis scorul în minutul 33 cu o lovitură de cap, iar 10 minute mai târziu Harry Kane a marcat un gol superb cu un șut din afara careului care s-a dus direct în vinclu. Max Arnold a redus din diferență în minutul 45+1, dar tabela a rămas neschimbată de atunci.

Conducătorii din marile campionate se pronunță, după ce Super Liga Europei a primit astăzi undă verde: „Vă puteți imagina ce haos va fi”
SUPER LEAGUE

Harry Kane, pregătit să-i spulbere recordul lui Robert Lewandowski

Transferat în această vară de la Tottenham pentru 100 de milioane de euro, Harry Kane a devenit instant cel mai bun jucător al lui Bayern Munchen.

Căpitanul naționalei Angliei a ajuns la 21 de goluri în 15 meciuri în Bundesliga și e gata să-i spulbere recordul lui Robert Lewandowski, care a înscris 41 de goluri în sezonul 2020-2021.

Harry Kane mai are la dispoziție 18 etape să marcheze același număr de goluri ca până acum pentru a-i doborî recordul polonezului.

În 15 etape în campionatul Germaniei, Harry Kane a contribuit decisiv la 26 de goluri, marcând 21 dintre ele și oferind 5 pase decisive. În Champions League, Kane a marcat 4 goluri și a oferit 3 pase decisive în faza grupelor, din care Bayern Munchen s-a calificat fără emoții.

În total, în acest an calendaristic, Harry Kane a marcat 53 de goluri în toate competițiile, pentru Tottenham, Bayern Munchen și naționala Angliei.

REZUMAT VIDEO. Wolfsburg - Bayern Munchen 1-2 » Gol superb marcat de Harry Kane