SPORTURI  »  TENIS  »  ANTWERP

VIDEO Criză de nervi la Antwerp! Jucătorul și-a ieșit din minți și a început să lovească fileul și scaunul arbitrului!

Partida din „sferturile” turneului de la Antwerp, Daniel Evans (30 de ani, 35 ATP) - Karen Khachanov (24 de ani, 17 ATP), încheiata cu scorul 6-3, 6-7 (9), 6-4, a oferit un moment tensionat.

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2020 09:38 / Actualizat luni, 26 octombrie 2020 21:14

Partida din „sferturile” turneului de la Antwerp (Belgia), Daniel Evans (30 de ani, 35 ATP) - Karen Khachanov (24 de ani, 17 ATP), încheiata cu scorul 3-6, 7-6(7), 6-4, a oferit un moment tensionat.

În tie-break-ul setului secund, Khachanov a pierdut un punct-cheie, după ce a renunțat să mai lupte într-un schimb doar pentru a se plânge arbitrului că mingea oponentului a depășit linia.

Ulterior, Karen Khachanov a lovit cu piciorul fileul și a izbit racheta de scaunul arbitrului. Rusul a pierdut actul secund și nu a mai putut reveni nici în ultimul set, unde Evans l-a învins cu 6-4.

VIDEO Karen Khachanov, criză de nervi la Antwerp

• Momentul poate fi urmărit în intervalul 2:00-2:40.

Evans va juca pentru un loc în finală cu Ugo Humbert (22 de ani, 38 ATP), azi, de la ora 16:30.

Citește mai multe știri despre tenis:

Cum s-au evitat Novak Djokovic și Rafael Nadal » Final încins de sezon în circuitul ATP

Decizia radicală a unui cunoscut antrenor de tenis: „Nu mai urmăresc meciurile lui Djokovic! Nu accept când orgoliul devine aroganță”