SPORTURI  »  TENIS  »  ROGERS CUP

SIMONA HALEP. Adversara liderului WTA s-a destăinuit în presa de acasă: "M-am impacientat și am clacat!"

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 august 2018 17:13

Simona Halep (26 de ani, 1 WTA) a trecut de Caroline Garcia (24 de ani, 6 WTA), scor 7-5, 6-1, în sferturile de finală de la Rogers Cup. Franțuzoaica a analizat la rece partida.

"La început a fost o luptă echilibrată, cu reușite de ambele părți. Am avut oportunitatea să mă distanțez pe tabelă, dar am ratat o minge importantă de break, la 3-2. Am clacat în schimburile importante. I-am oferit prea multe puncte pe tavă.

După primul game din setul secund am scăpat totul din mână. Am cedat, am început să fac și mai multe erori, m-am grăbit, m-am impacientat. Simona a profitat de asta. Am dominat în continuare multe mingi, am jucat exact cum mi-am propus, până în momentul în care trebuia să lovesc decisiv", a declarat Garcia conform L'Equipe.

Vezi și: VIDEO Lovitură magistrală în "sferturile" Rogers Cup » Audiența a amuțit, iar pagina oficială WTA a reacționat instant

Lovitură dată de un club din Superliga! L-a adus pe fostul atacant de la Santos, dorit și de Barcelona!

Kaputt! Ce faci dacă îți „pică” mașina în drum spre EURO 2024 » Două ponturi care te pot salva de necaz

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”