SPORTURI  »  TENIS  »  WTA EASTBOURNE

WTA EASTBOURNE // VIDEO Mihaela Buzărnescu, OUT din primul tur la Eastborune! Eliminată în două seturi de Jelena Ostapenko

Mihaela Buzărnescu // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat luni, 24 iunie 2019 17:43

Mihaela Buzărnescu, locul 47 WTA, a fost eliminată în turul I la Eastbourne de letona Jelena Ostapenko, locul 35 WTA, scor 4-6, 4-6.

Jelena Ostapenko și-a confirmat statutul de favorită și a câștigat meciul fără emoții, într-o oră și 33 de minute.

Miki a început bine meciul și a avut 3-1 și 4-2 în primul set, dar letona a revenit și a egalat. La 5-4 pentru ea, Ostapenko a forțat și a reușit al doilea break și a câștigat setul. Setul doi s-a desfășurat identic. Buzărnescu a avut din nou 4-2, dar letona a revenit și a câștigat 4 game-uri la rând.

În turul doi, Ostapenko se va duela cu Sloane Stephens. Pe tabolul de la Eastoburne, România mai are o singură reprezentată, Simona Halep, locul 7. Ea va juca direct în turul II cu învingătoarea meciului dintre Camila Giorgi - Su-Wei Hsieh.

Halep poate cădea pe 9 după turneul de la Eastbourne!

Supercupa FCSB - Corvinul Hunedoara nu se mai joacă pe 6 iulie » Mihai Stoica a făcut anunțul: „E un avantaj”