FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Modul neconvențional prin care Dinamo a anunțat despărțirea de 3 fotbaliști importanți: „Intră acum!”

Dinamo renunță la 4 jucători, foto: Imago Images
Dinamo renunță la 4 jucători, foto: Imago Images

Articol de - Publicat luni, 10 iunie 2024 15:27 / Actualizat luni, 10 iunie 2024 16:19

Dinamo a anunțat astăzi despărțirea de mijlocașul central Christian Ilic (27 de ani). Portarul Răzvan Began (27 de ani) și fundașul central Quentin Bena (26 de ani) nu intră în vederile antrenorului Zeljko Kopic.

Dinamo a efectuat astăzi vizita medicală. Au fost 15 jucători la reunire, în general români. Golubovic, Railean, Patriche, Homawoo, Moura, Abdallah, Milanov și Selmani au fost învoiți.

Turcii au dat prima lovitură la Petrolul! Transfer important de la Universitatea Craiova
MERCATO
Turcii au dat prima lovitură la Petrolul! Transfer important de la Universitatea Craiova

Cum a anunțat Dinamo despărțirile

Dinamoviștii și-au lansat recent o aplicație oficială. Prin intermediul ei au anunțat plecările a trei jucători: „Intră acum în aplicația oficială Dinamo 1948 și vezi ce jucător pleacă de la Dinamo!”.

Modul neconvențional prin care Dinamo a anunțat despărțirea de 3 fotbaliști importanți: „Intră acum!”

În aplicație, suporterii puteau citi că înțelegerea dintre club și Christian Ilic a ajuns la sfârșit. Mesajul mai spunea: „Portarul Răzvan Began și fundașul central Quentin Bena nu intră în planurile tactice ale antrenorului Zeljko Kopic pentru noul sezon competițional”.

Modul neconvențional prin care Dinamo a anunțat despărțirea de 3 fotbaliști importanți: „Intră acum!”

Incertă rămâne situația apărătorului Darko Velkovski (28 de ani).

Modul neconvențional prin care Dinamo a anunțat despărțirea de 3 fotbaliști importanți: „Intră acum!”
Darko Velkovski, în tricoul lui Dinamo, foto: Imago Images

Cotat la 1,2 milioane de euro, Darko a venit în iarnă la Dinamo pentru a întări un compartiment care a avut mult de suferit în sezonul regulat. A bifat 16 meciuri pentru „câini”, iar evoluțiile sale au fost extrem de apreciate. Titular în naționala Macedoniei de Nord, Velkovski are pe masă câteva oferte extrem de tentante din Golf, iar Dinamo nu poate să-i ofere un salariu atât de mare.

Oricum, înțelegerea cu el a expirat la finalul sezonului. Cele două părți s-au aflat în tratative o bună perioadă de timp, însă nu s-a ajuns la un consens în cele din urmă. Au existat inclusiv zvonuri despre interesul Rapidului sau al Universității Craiova pentru el. Rămâne de văzut echipa pentru care va evolua în sezonul viitor.

VIDEO. Dinamo s-a reunit. „Câinii roșii" au făcut vizita medicală la o clinică din Chiajna

Citește și:

Edward Iordănescu a mers la Liturghie » Mesaj în fața a zeci de români: „Suntem creștini ortodocși, care se închină la Dumnezeu, nu la caracatiță”
Nationala
Edward Iordănescu a mers la Liturghie » Mesaj în fața a zeci de români: „Suntem creștini ortodocși, care se închină la Dumnezeu, nu la caracatiță”
„Am imaginile!” » Furtună și DUPĂ Germania - Danemarca: „Ăsta nu e fotbal! Reguli ridicole”
Euro 2024
„Am imaginile!” » Furtună și DUPĂ Germania - Danemarca: „Ăsta nu e fotbal! Reguli ridicole”
„Am imaginile!” » Furtună și DUPĂ Germania - Danemarca: „Ăsta nu e fotbal! Reguli ridicole”
Euro 2024
„Am imaginile!” » Furtună și DUPĂ Germania - Danemarca: „Ăsta nu e fotbal! Reguli ridicole”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda


Comentarii (10)
creeperno534
creeperno534  •  10 Iunie 2024, 22:42

Se fac 3 transferuri pana saptamana viitoare

RockerDinamo
RockerDinamo  •  10 Iunie 2024, 21:15

Soer sa nu apara mascaricii nostri sa ne spuna ca in iarna: "iarna e greu sa gasesti jucatori (buni)" sau "nu am gasit jucatori pentru ca nu au vrut sa riste asocierea cu retrogradarea" etc. .. si sper ca si Kopic sa invete despre schimbari, asezarea jucatorilor in teren, cand si ce schimbari trebuie sa faca, sa gandeasca faze de atac, dar si apararea sa o puna la punct etc. Din pacate, mi-e foarte greu sa cred ca "echipa" asta de netoti, fratii Pacala, Voicu si Nicolescu, plus Kopic cu fantoma preparatorului fizic, vor face ce trebuie! Mai degraba, cred eu, sunt 99% "sanse" sa o dea de perete, decat sa faca ceva bine clubului Dinamo, din orice punct de vedere am gandi.

elementlord
elementlord  •  10 Iunie 2024, 20:59

Persoana care a scris teaser-ul cu "Intra acum in aplicatie..." este aceiasi persoana care redacta deja clasicele titluri de pe sport.ro?

Vezi toate comentariile (10)
Comentează