FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - CRAIOVA 2-2

Alexandru Mitriță, supărat după ce Craiova a ajuns la 3 meciuri fără victorie în Superliga: „Le-am făcut cadou două goluri”

Alexandru Mitriță (28 de ani), extrema stângă de la CSU Craiova, s-a declarat dezamăgit de modul în care echipa lui a încasat două goluri în meciul cu UTA Arad, scor 2-2.

Articol de - Publicat miercuri, 20 decembrie 2023 19:51 / Actualizat miercuri, 20 decembrie 2023 21:08

Nu, nu e o glumă! » Numărul OFICIAL al spectatorilor care au asistat la meciul UTA - Universitatea Craiova
UTA - CSU Craiova 2-2

Craiova a ajuns la al 3-lea joc fără victorie în campionat și termină anul la 10 puncte de liderul FCSB.

Alexandru Mitriță a declarat că dacă se va continua pe aceeași linie, distanța dintre Craiova și FCSB se va mări. Acesta a spus că nu vrea să părăsească echipa din Bănie în pauza de iarnă.

Alexandru Mitriță, după UTA - Craiova 2-2: „Le-am făcut cadou două goluri”

Le-am făcut cadou două goluri. S-au făcut două greșeli foarte repede. Din păcate, nu am învățat din meciul trecut. Nu mai aveam de ales, trebuia să intrăm pe teren, să dăm totul pentru a schimba meciul.

Am avut o posesie bună în această seară, dar am pierdut două puncte foarte importante.

Dacă continuăm să pierdem puncte, cu siguranță se va mări distanța față de primul loc. Trebuie să adunăm cât mai multe puncte.

Nu mă gândesc la un transfer în pauza de iarnă. Am venit de 6 luni la Craiova. Vreau să termin campionatul aici. Nu vreau să vorbesc despre mine. Trebuie să vorbim despre echipă, despre colectiv.

Am făcut și meciuri bune, dar când pierdem puncte pe mâna noastră, nu suntem fericiți.

Vreau să-mi fac treaba cât mai bine la echipa de club, apoi vom vedea ce se va întâmpla și cu echipa națională”, a spus Alexandru Mitriță, pentru Orange Sport

Clasamentul din SuperLiga

Rapid nu l-a vrut, iar acum impresionează Superliga » Cele mai bune 7 minute din carieră + de ce stă la mâna lui Szabolcs Kovacs
Avertisment pentru Florinel Coman: „Acolo e fotbalul adevărat și s-ar putea să ai o problemă”