FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - HERMANNSTADT 1-2

Anton Petrea, dezamăgit de elevii lui după ce a pierdut în ultimele minute cu Hermannstadt: „Lipsă de concentrare”

Anton Petrea (48 de ani), antrenorul celor de la Chindia Târgoviște, a comentat înfrângerea suferită de dâmbovițeni în ultimele minute, scor 1-2, împotriva lui Hermannstadt, în runda a treia din play-out-ul Superligii.

Articol de - Publicat duminica, 09 aprilie 2023 15:18 / Actualizat duminica, 09 aprilie 2023 16:23

Tehnicianul târgoviștenilor a spus că formația lui a pierdut pe final din cauza lipsei de atenție, atât din punct de vedere ofensiv, cât și defensiv.

Ultimele noutăți de la FCSB! Octavian Popescu nu e în lot pentru meciul cu CFR Cluj + Revenire importantă în tabăra roș-albaștrilor
CFR CLUJ - FCSB

Anton Petrea, după Chindia - Hermannstadt: „Asta ne-a făcut să primim acele goluri”

„Lipsa noastră de concentrare din apărare ne-a făcut să primim acele goluri și lipsa de concentrare în atac ne-a făcut să nu mai marcăm. Trebuie să ne gândim că mai avem câteva meciuri, să ridicăm capul din pământ și să mergem mai departe”, a declarat Anton Petrea, la finalul meciului.

Chestionat în legăturile cu schimbările efectuate, în special de cele ale lui Corinus și Dulca, înlocuiți cu Orozco, respectiv Vorobjovas, Anton Petrea a precizat: „Am avut probleme cu Corinus și cu Marco Dulca, care mi-a spus că nu se simte bine.

L-am mai ținut puțin, dar a trebuit să fac câteva schimbări în defensivă forțate de împrejurări. Urmează o săptămână plină și sper să avem la dispziție tot lotul. Oricum am avut probleme și cu Boldor și cu Cooper, care sunt accidentați”, a mai punctat acesta.

Întrebat despre conflictul iscat la finalul meciului între el și Marius Măldărășanu, antrenorul sibienilor, Anton Petrea a răspuns: „Nu vreau să comentez ce vorbește celălalt antrenor. Nu folosesc asemenea cuvinte (n.r. - sibienii au reclamat fapul că antrenorul dâmbovițenilor le-ar fi spus după meci că au avut „bulan”)”.

Elias Charalambous l-a lăudat pe Dan Petrescu: „Sigur face ceva bine dacă a câștigat atâtea trofee”

Florin Răducioiu a analizat lupta la titlu din Superliga: „FCSB nu merită să devină campioană” + „Echipa cu cele mai mari șanse”

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping