FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA GIURGIU - CFR 1-2

Astra iese la atac după înfrângerea cu CFR » Hațegan, principala țintă: "Am mai văzut asta prin anii '70. Probabil deranjăm pe cineva"

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 octombrie 2018 23:01

Astra a pierdut pe teren propriu cu CFR Cluj, 1-2, iar giurgiuvenii au fost extrem de virulenți la finalul partidei, acuzând arbitrajul lui Ovidiu Hațegan, cel care a anulat un gol al gazdelor în minutul 2.

" Dacă golul nostru nu era anulat în minutul 2, cred că am fi câștigat azi. Nu a fost absolut nimic, nu pot să înțeleg decizia arbitrului. Nici nu l-am atins pe Arlauskis, a fost gol valabil 100%. A fost un gol frumos, nu pot să înțeleg cum în Liga 1 sunt asemenea greșeli.

Ce explicații să cerem? N-avem ce să facem! Deranjăm fiind acolo sus în clasament, probabil unora nu le convine unora", a declarat Azdren Lllullaku la finalul partidei la TV Telekom Sport, albanezul fiind chiar cel care reușise să înscrie pentru Astra la acea fază.

În al doilea minut al partidei, Llullaku a înscris cu capul în urma unui corner. Totuși, Hațegan a luat hotărârea să nu valideze golul, considerând că albanezul l-a incomodat pe goalkeeper-ul Arlauskis.

"Ne-am confruntat cu atâtea probleme. De parcă totul nu era de ajuns, ne-am trezit și cu gol anulat în primele minute. Am câștigat două meciuri la rând într-o manieră categorică, apoi au început problemele noastre, în special cele legate de accidentări.

Hațegan a încercat să fie perfecționist, am mai văzut asta prin anii '70, să iei o decizie, apoi să o întorci. Sigur deranjăm pe cineva, am spus-o încă de etapa trecută" Gheorghe Mulțescu, antrenor Astra

Citește AICI cronica partidei Astra Giurgiu - CFR Cluj 1-2

Generația de Aur, show și la microfon » Hagi, Petrescu și Lăcătuș s-au întrecut în glume: „Cine a petrecut până la 3:00 nu mai joacă!”. Răducioiu, emoționat până la lacrimi: „Oameni buni...”
Licitație la dineu pentru echipamentele Generației de Aur » Cât a plătit Șucu pentru tricoul lui Mourinho + Hagi a stabilit recordul serii
Șocant! Fotbalistul plătit de Dinamo cu 24.000 de euro pe lună: „O spun din sursă sigură”

Cine transmite la TV meciul de adio al Generației de Aur » Ploaie de staruri mondiale pe Arena Națională