FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - VOLUNTARI 1-0

Nervi întinși la maxim! Ce i-a spus Bogdan Andone lui Horațiu Feșnic, înainte să fie trimis în tribune

Bogdan Andone (46 de ani), antrenorul celor de la FC Voluntari, a fost eliminat în minutul 85 al înfrângerii cu Chindia Târgoviște, scor 0-1.

Articol de GSP - Publicat luni, 05 aprilie 2021 20:37 / Actualizat luni, 05 aprilie 2021 21:24

În ultimul sfert de oră al partidei de la Buzău, fotbaliștii Chindiei au tras de timp cât de mult au putut. Bogdan Andone i-a atras atenția „centralului” Horațiu Feșnic și a văzut un cartonaș galben. Imediat ce arbitrul s-a întors cu spatele, antrenorul Voluntariului a fost auzit rostind cuvintele: „Ce faci, mă? Ne iei la mişto?". Feșnic i-a acordat al doilea avertisment și l-a trimis în tribune.

Bogdan Andone, eliminat de Horațiu Feșnic, în Chindia - Voluntari

După meci, Bogdan Andone a explicat ce s-a întâmplat între el și Horațiu Feșnic: „Nu a fost niciun incident, nu înjur. A fost decizia arbitrului. La noi, ei sunt suverani şi deciziile sunt sfinte. Am considerat că e o nedreptate, de asta am şi întârziat ieşirea de pe teren. M-a ignorat complet, nu mi-a dat nicio explicaţie".

Momentul în care Feșnic îi arată primul cartonaș galben lui Bogdan Andone / FOTO: Captură @Telekom Sport 1

CALCULE 3 formații luptă pentru ultimele două locuri din play-off » Cum se califică Botoșani, Clinceni și Chindia

Săndoi se ia de un rival la play-off: „Eu n-o să spun niciodată așa ceva!”

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”