FOTBAL  »  Superliga  »  BOTOȘANI - CHINDIA 3-2

VIDEO Mihai Teja nu e mulțumit după primul succes la Botoșani: „Îmi doresc mai mult! Am fost bulversați”

Mihai Teja
Mihai Teja Foto: Imago

Articol de - Publicat luni, 18 iulie 2022 20:40 / Actualizat luni, 18 iulie 2022 21:40

FC Botoșani s-a impus în prima etapă a Ligii 1, 3-2 cu Chindia, la capătul unui meci extrem de spectaculos. Mihai Teja a oferit primele impresii după debutul cu dreptul pe banca moldovenilor.

Chiar dacă a debutat cu victorie la Botoșani, Teja s-a declarat nemulțumit de jocul prestat de elevii săi cu Chindia. Tehnicianul a acuzat jocul slab din repriza secundă, atunci când târgoviștenii au fost cei care au dominat și au avut mai multe ocazii de gol.

Adrian Mihalcea a oferit declarația primei etape: „La noi, e o variantă ieftină a VAR-ului”
FC BOTOȘANI - CHINDIA 3-2

„O victorie muncită dacă punem la socoteală ce s-a întâmplat în repriza a doua. O primă repriză bună a nostră în care am dat mai multe goluri. Din păcate, am intrat în repriza a doua foarte rău în teren, am primit gol, ne-am bulversat. Nu am mai ținut de minge, nu am mai avut posesia și a fost destul de greu.

Ne bucurăm că am început cu dreptul, dar mai e mult de muncă. Sper ușor, ușor să devenim mai buni de la meci la meci. Am văzut la lucru și o parte din cei nou veniți și mai mulți jucători care nu au jucat mai mult anul trecut.

Încercăm să devenim mai buni. E bine totuși că am câștigat, trebuie să ne pregătim mult mai bine. Îmi doresc mult mai mult de la meciul următor”, a declarat Teja la Digi Sport.

Am văzut celelalte meciuri, toate echipele vor să tragă la play-off, majoritatea dintre ele cu bugete destul de mari, dar până la urmă nu joacă bugetul. Pe noi ne interesează să ne uităm la noi, să fim mai buni. Nu ne e frică de nimeni, numai de noi

- Mihai Teja, antrenor FC Botoșani

Citește alte știri din Liga 1:

Incredibil! Pe cine și-au vărsat nervii cei de la FCSB pentru că sistemul VAR n-a funcționat la meciul cu U Cluj: „Fan festivaluri și drogați”