FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC BOTOȘANI 1-1

„Nu câștigăm titlul așa, e clar” » Andrei Burcă trage un semnal de alarmă

CFR Cluj și FC Botoșani au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al rundei #23 din Liga 1. Andrei Burcă, stoperul campioanei, trage un semnal de alarmă.

Articol de GSP - Publicat luni, 31 ianuarie 2022 22:21 / Actualizat luni, 31 ianuarie 2022 22:22

Denis Alibec: „Nu mi se potrivește tipul de fotbal pe care îl preferă Dan Petrescu”
CFR CLUJ

„Am controlat autoritar partida. Sunt foarte supărat pentru că am primit gol cu 10 minute înainte de finalul partidei. Trebuie să ne dea de gândit asta, iar de-acum să nu mai primim goluri. În ritmul ăsta nu câștigăm campionatul, e clar.

Botoșani a avut doar câteva șuturi și a marcat. Este o lege a compensației, când nu am primit 9 meciuri la rând gol probabil am avut și noi șansă. Acum, trebuie să mergem la Craiova și să facem un meci bun”, a declarat Burcă la final.

Alte declarații după CFR Cluj - FC Botoșani:

Mereu e greu să o întorci pe CFR, dar e un rezultat bun și egalul. Avem nevoie de un ritm mai bun pentru meciurile viitoare. Totuși, cred că trebuie să ne creștem nivelul pentru a prinde play-off-ul
Malcom Edjouma, mijlocaș Botoșani

Am marcat înainte de pauză, ceea ce ne-a dat liniște. În a doua repriză trebuia să dăm golul 2. 1-0 e un rezultat fragil. Însă nu trebuie să facem o tragedie, echipa nu e la potențial maxim. În scurt timp vom arăta tot mai bine și vom lega victoriile
Ciprian Deac, mijlocaș CFR

FCSB se apropie la 8 puncte de CFR Cluj

CFR Cluj rămâne fără victorie în 2022, după 3-3 în runda inaugurală a anului cu rivala FCSB. Între ardeleni și roș-albaștri sunt acum 8 lungimi (4 după înjumătățirea punctelor).

FC Botoșani, 38 de puncte, se clasează pe 4 și are șanse mari să prindă din nou play-off-ul.

Probleme pentru Reghecampf! Doi titulari s-au accidentat și ratează derby-ul cu CFR

CFR Cluj ar mai fi bifat un transfer din Italia: „Contract pe 3 ani și jumătate”