FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO 2-1

Contra anunță că Dinamo e OUT din lupta la titlu » Acuză dur arbitrajul: "Am avut un penalty în repriza a doua"

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 aprilie 2017 22:31

Cosmin Contra și-a felicitat jucătorii la finalul meciului cu FCSB, pierdut de Dinamo cu scorul de 1-2, dar a acuzat faptul că Istvan Kovacs nu a acordat un penalty pentru "câini".

"Cred că am luptat, ne-am dorit să câștigăm, am încercat să schimb putin sistemul de joc, am încercat să joc cu un om lângă Nemec. Vreau să zic că Bawab s-a mișcat foarte bine acolo.

A doua repriză am început foarte bine, am egalat. E păcat că din cauza celor doi suporteri s-a oprit meciul și ne-au întrerupt ritmul. Baieții au încercat până în ultimul moment, nu pot decât să-mi felicit jucătorii.

Mie mi s-a părut penalty, dar asta e. Poate dacă aveam norocul acestui penalty, ar fi fost alta soarta meciului. Eu m-am așteptat ca Pintilii să joace bine. Nu mă așteptam să le facem probleme atât de mari. N-am fost inspirați în fața porții. Obiectivul nostru e să prindem locul 3", a spus antrenorul dinamovist la TV Dolce Sport.

Contra a explicat că problemele de lot l-au determinat să-i ierte pe Patrick Petre și Nedelcearu:

"Dacă nu îi iertam, aș fi jucat eu în seara asta. Am discutat cu ei, deja e istorie, nu are rost să mai amintim".