FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FCU CRAIOVA 2-0

VIDEO Vlad Achim, speriat de un moment din derby-ul Craiovei „Se putea întâmpla o tragedie”

CS Universitatea Craiova a câștigat derby-ul cu rivala FCU Craiova, scor 2-0. Vlad Achim (32 de ani) s-a speriat de artificiile lansate în prima repriză, chiar în interiorul arenei „Ion Oblemenco”. +10   FOTO

Articol de , - Publicat luni, 14 februarie 2022 23:32 / Actualizat marti, 15 februarie 2022 00:33

„Am luat primul gol pe o neatenție, au executat repede cornerul. Ne-am organizat destul de greu. Am încercat să echilibrăm jocul, dar am avut probleme pe faza de atac. Ar fi trebuit să fim mai incisivi, să atacăm mai bine spațiile. S-a dat mai mult pentru ei din partea arbitrului. Nu vreau să comentez mai mult”, a fost analiza făcută de Achim, imediat după meci.

Bîrsan a DISTRUS derby-ul CSU Craiova - FCU Craiova » Crăciunescu spune că ambele goluri trebuiau anulate + Încă 3 erori grave de arbitraj
CSU Craiova - FCU Craiova 2-0

VIDEO Vlad Achim, după CSU Craiova - FCU Craiova: „Se putea întâmpla o tragedie”

În tribune au fost oameni mulți, susținere de ambele părți. Se compară cu FCSB - Dinamo, da. Este pasiune mare aici. Chestiile alea, cu petarde, sunt OK. Dar au fost periculoase.

Nu cred că ar trebui să se arunce cu astfel de petarde, se poate întâmpla un lucru destul de grav. Chestia aia a fost gândită, probabil. Mă gândesc ca data viitoare să arunce cu niște chestii mai puțin periculoase. Se putea întâmpla o tragedie”, a declarat Vlad Achim.

Am câștigat un meci important! A fost frumos, nu am mai văzut până acum așa ceva (n.r. focul de artificii din startul partidei), dar ne-a fost puțin frică să nu fim loviți și să nu mai putem juca. A fost bine că am mers la cabine ca să ne protejăm
- Gustavo, marcatorul primului gol din CSU Craiova - FCU Craiova

VIDEO Fanii au întrerupt derby-ul dintre CSU și FCU Craiova

Cum stau CSU Craiova și FCU Craiova în Liga 1

Anchetă după meciul UTA - Dinamo » Jandarmeria: „S-a depășit vizibil numărul spectatorilor”

Un internațional laudă metodele lui Laurențiu Reghecampf: „Antrenorul care mi-a arătat ce înseamnă fotbalul profesionist”

Dinamo e condamnată la retrogradare! Nici victoria cu UTA nu îi asigură barajul » Toate CALCULELE: de ce rezultate indirecte au nevoie „câinii”

În 1987 termina în fața lui Hagi în cursa pentru Balonul de Aur, acum e agent imobiliar » Și-a schimbat și look-ul: „Samuraiul a plecat în vacanță!”