FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - U CLUJ

Dan Nistor (35 de ani), mijlocașul lui U Cluj, a fost umplut de sânge în meciul pierdut cu Oțelul, scor 0-1. +24   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 21 aprilie 2024 18:02 / Actualizat duminica, 21 aprilie 2024 18:46

În prelungiri, el a fost lovit de Teles în nas, cu piciorul, involuntar, cei doi încercând să joace mingea. Mijlocașul a rămas la pământ. A intervenit echipa medicală, care i-a acordat îngrijiri pe teren.

Medicii au intrat și cu targa pe teren, dar în cele din urmă Nistor a părăsit terenul pe picioare, cu un bandaj uriaș la nas.

FOTO. Dan Nistor, plin de sânge în Oțelul - U Cluj

+20 FOTO

Meciul a fost întrerupt 5 minute pentru ca Nistor să primească îngrijiri medicale și s-a încheiat în minutul 12 al prelungirilor. Rareș Vidican, arbitrul partidei, i-a acordat cartonașul galben lui Teles.

Dan Nistor, transportat la spital

După ce hemoragia a fost oprită, Dan Nistor a fost transportat la spital.

„A fost transportat la spital, problema a fost hemoragia puternică. A fost mai întâi stabilizat, apoi a fost dus la spital. Nu și-a pierdut cunoștința pe teren”, a spus jurnalistul Vali Moraru, la emisiunea „Digi Sport Special”.

M-am speriat, am văzut mult sânge acolo. Din ce am înțeles e bine acum, nu e nimic grav, sper să revină cât mai repede

- Daniel Popa, atacant U Cluj

Oțelul a câștigat din nou cu U Cluj

Oțelul devine „coșmarul” celor de la U Cluj. După ce i-au învins pe ardeleni în Cupa României în urmă cu 4 zile, scor 2-1, gălățenii le-au administrat acestora o înfrângere și în campionat.

Gălățenii au marcat singurul gol în finalul unei reprize în care marile ocazii au lipsit. Gomes da Silva a centrat în fața porții, de unde Thalisson a respins nefericit. Mingea a ajuns la Frederic Maciel, care l-a învins pe Gertmonas cu un șut puternic la colțul lung.

Dezbatere în platoul GSP pe tema transferului lui Coman în Qatar » „Du-te, Florinele, semnează!” vs „Nu trebuie să se înfunde acolo”
FCSB - RAPID 2-2
Dorinel, „coșmarul” lui Sabău! » Oțelul o învinge pe U Cluj pentru a doua oară în 4 zile și urcă pe primul loc în play-out
OȚELUL - U CLUJ 1-0

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping