FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - CHINDIA

foto Fază bizară în Mioveni - Chindia » Chivulete a anulat un gol după 5 minute de analiză în camera VAR! Ce a descoperit

Doru Popadiuc (28 de ani) a marcat pentru Chindia în minutul 6 al deplasării cu CS Mioveni, dar reușita a fost anulată după o analiză de 5 minute în camera VAR. +8   FOTO

Articol de - Publicat luni, 03 aprilie 2023 18:15 / Actualizat luni, 03 aprilie 2023 18:23

Aflate în poziții disperate, ultima și antepenultima în Liga 1, CS Mioveni și Chindia au oferit o primă jumătate de oră plină de ocazii. Oaspeții au reușit chiar să zguduie plasa porții lui Greab, dar s-au bucurat în zadar.

Charalambous a venit cu norocul! FCSB rezistă la Sf. Gheorghe și e marea câștigătoare a etapei din play-off » Lupta la titlu ia foc: clasamentul ACUM
Sepsi - FCSB 1-2

Popadiuc, gol anulat de VAR în CS Mioveni - Chindia

În minutul 6, Popadiuc a șutat dintr-un unghi închis, din afara careului de 16 metri. Execuția, cel mai probabil o tentativă de centrare, l-a păcălit pe Greab. „Centralul” Bogdan Dumitrache a validat inițial reușita, apoi a așteptat o confirmare și din camera VAR.

Andrei Chivulete a analizat faza timp de 5 minute și a descoperit o poziție de ofsaid. Acțiunea a pornit cu o minge de urmărire lansată din jumătatea de teren a Chindiei.