FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - CHINDIA 0-3

VIDEO CU REUȘITA Popadiuc, după ce a marcat de la peste 50 de metri: „Nu mai puteam să alerg și am decis să dau la poartă”

Doru Popadiuc (27 de ani), mijlocașul Chindiei, a reușit un hattrick de senzație în victoria cu FC Voluntari, 3-0, iar ultimul gol este uluitor! (VIDEO, mai jos)

Articol de , - Publicat sambata, 22 octombrie 2022 20:10 / Actualizat sambata, 22 octombrie 2022 20:10

Doru Popadiuc (27 de ani), mijlocașul Chindiei, a semnat un hattrick de senzație în victoria cu FC Voluntari, 3-0, ultimul gol fiind reușit din propria jumătate. La finalul partidei, Popadiuc a declarat că pregătea o asemenea execuție.

„Ca realizări, e cel mai bun meci al meu. Mă bucur că am obținut cele trei puncte, e mult mai important decât orice reușită personală.

Fază rară în Liga 1 » Toni Petrea a izbucnit și s-a certat cu arbitrii: „Mânca-v-aș gura voastră!”
FC Voluntari - Chindia

Este primul meu hattrick în campionat. Mă bucur foarte mult că munca din spate dă roade. Sperăm să continuăm tot așa, avem mult de muncă. Cu siguranță al treilea gol este cel mai frumos. Chiar vorbeam cu Popa zilele trecute și i-am zis că odată și odată tot o să încerc să marchez de la jumătate.

De obicei, portarii nu se așteaptă, l-am văzut puțin ieșit. Eram și obosit, nu mai puteam să continui o cursă de 60 de metri. Atunci am decis să dau la poartă. Am alunecat în momentul execuției. Nu mai contează, important e că a fost gol”, a precizat Popadiuc.

VIDEO. Doru Popadiuc, gol din propria jumătate în FC Voluntari - Chindia 0-3

Popadiuc a făcut meciul vieții la Voluntari, fără doar și poate. A marcat în minutele 14 și 68, consemnând succesul trupei lui Toni Petrea. Pe final, a fost protagonistul unei reușite formidabile!

Fostul jucător de la Ceahlăul, Poli Iași sau FCSB și-a desăvârșit prestația cu o execuție fabuloasă, din propria jumătate. În minutul 82, l-a văzut ieșit dintre buturi pe Mihai Popa și, chiar dacă era dezechilibrat, a reușit să plaseze pefect mingea.

Este prima „triplă” din actuala stagiune de SuperLiga.