FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - HERMANNSTADT 3-0

Pe ce a pus Charalambous accentul după 3-0 cu Hermannstadt: „Asta a fost cheia”

FCSB - Hermannstadt, scor 3-0 (foto: Cristi Preda/GSP) +16   FOTO
FCSB - Hermannstadt, scor 3-0 (foto: Cristi Preda/GSP)

Articol de - Publicat sambata, 16 decembrie 2023 22:37 / Actualizat sambata, 16 decembrie 2023 23:02

FCSB a obținut o victorie categorică împotriva lui Hermannstadt, 3-0, spre bucuria lui Elias Charalambous

.După meci, antrenorul cipriot și-a felicitat jucătorii și a ținut să precizeze că cel mai mult l-a bucurat a fost atitudinea arătată de elevii săi.

Măldărășanu lua în calcul o măsură-șoc la pauza meciului cu FCSB: „Nu vreau să dau cu piciorul la un an și jumătate de muncă. Execrabil!”
FCSB - Hermannstadt 3-0

Concluziile lui Elias Charalambous, după FCSB - Hermannstadt

„În primul rând îmi felicit jucătorii pentru atitudinea pe care au arătat-o timp de 90 de minute. Asta e cel mai important. Chiar și când aveam 3-0, ei au arătat aceeași atitudine. E un semn bun pentru nou.

Dar nu avem timp de sărbătorit. Avem meci peste trei zile. Așa că trebuie să ne recuperăm și să ne pregătim pentru ultima partidă din an. Va fi un meci foarte complicat, niciun meci nu e ușor.

Olaru face un sezon foarte bun, dar toți jucătorii au evoluat foarte bine. Cel mai important e că am văzut atitudine. Asta a fost cheia.  Sper să menținem această atitudine până la finalul sezonului. Aici s-a făcut diferența în acest meci. Acum e important să continuăm la fel”, a declarat Elias Charalambous la OrangeSport.

VIDEO Golul de 1-0 marcat de Darius Olaru

Reacția curioasă a lui Răducioiu, după FCSB - Hermannstadt: „Hai că pun eu întrebarea!”