FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - BOTOȘANI

FOTO Trebuia eliminat Alibec? Două intrări criminale, în doar câteva minute » Dică a reacționat imediat

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 august 2017 22:00

Denis Alibec a avur două intervenții extrem de dure în finalul primei reprize din partida FCSB-FC Botoșani jucată pe Arena Națională, iar moldovenii au acuzat că atacantul trebuia eliminat.

În minutul 41, Alibec l-a faultat la marginea careului advers pe fundașul botoșănenilor, Andrei Burcă și a văzut cartonașul galben din partea lui Sebastian Colțescu. Fotbalistul oaspeților s-a resimțit și a camerele de luat vederi au surprins o rană pe glezna acestuia.

"Vine cu talpa pe piciorul adversarului, e între galben și portocaliu", a afirmat Cristi Balaj la pauză, la TV Dolce Sport.

Deși imediat după intervenție, Burcă a cerut schimbare, fundașul a continuat până la urmă să joace, însă a fost din ținta unei intrări tari a lui Alibec, un minut mai târziu.

Atacantul stelist l-a faultat pe Burcă la centrul terenului, iar de această dată a fost "iertat" de centralul Sebastian Colțescu, deși existau circumstanțe ca Alibec să vadă cartonașul roșu.

Alibec a fost schimbat la pauză de Dică, iar în locul său a intrat Harlem Gnohere.