FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - FCSB 0-1

VIDEO Gaz Metan - FCSB 0-1 » Rezerva Olaru mută presiunea în Gruia! Clasamentul ACUM

Gaz Metan - FCSB 0-1 » Rezerva Olaru mută presiunea în Gruia! Clasamentul ACUM +47   FOTO
Gaz Metan - FCSB 0-1 » Rezerva Olaru mută presiunea în Gruia! Clasamentul ACUM

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 decembrie 2021 22:25 / Actualizat sambata, 11 decembrie 2021 22:26

FCSB s-a impus în deplasare cu Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, datorită reușitei semnate de rezerva Darius Olaru (23 de ani), în minutul 59.

Programul rundei #19 din Liga 1 + rezultate

Gaz Metan și-a propus puțin și nu s-a ales cu nimic din partida cu FCSB. Medieșenii nu au avut șut pe poartă până în minutul 89, iar aparițiile sporadice din preajma careului lui Andrei Vlad, doar la fazele fixe, au fost lipsite de pericol.

FCSB, victorie la limită pe terenul lui Gaz Metan Mediaș

Nici FCSB n-a impresionat. Elevii lui Toni Petrea au pedalat în gol în primele 45 de minute. Cele 3 schimbări efectuate la pauză s-au dovedit inspirate. Darius Olaru, introdus în locul lui Oaidă, a marcat golul decisiv. În minutul 59, mijlocașul bucureștenilor a preluat pe piept și a șutat violent, de la 20 de metri. Portarul Vîlceanu a scăpat mingea, încurcat și de gazonul ud de la Mediaș.

Cum arată clasamentul în Liga 1, după Gaz Metan - FCSB 0-1

FCSB pune presiune pe campioana CFR Cluj. Acumulează 43 de puncte, 5 sub lider. „Feroviarii” joacă mâine, pe teren propriu, împotriva lui CS Mioveni. Gaz Metan rămâne pe poziția a 12-a, cu 19 puncte.

FINAL » Gaz Metan Mediaș - FCSB 0-1

Gaz Metan Mediaș - FCSB, echipele de start

GAZ METAN: Vâlceanu - De Moura, Matricardi, Yuri, Dobrescu - Alceus, Santos - Șteau, Deaconu, Trif - Morar
REZERVE: Buzbuchi, Romeo, Sarr, Horj, Avram, Gașpar, Chamed, Grădinaru, Irobiso
ANTRENOR: Ilie Poenaru

FCSB: Vlad - Crețu, I. Cristea, Miron, Radunovic - Oaidă, Șut, Fl. Tănase - V. Gheorghe, Dumiter, Oct. Popescu
REZERVE: Straton, Haruț, Budescu, I. Stoica, Ov. Popescu, Olaru, Keșeru, Musi, Cordea
ANTRENOR: Toni Petrea

Stadion: Gaz Metan (Mediaş)
Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti) / A1: Artene Ovidiu (Vaslui) / A2: Vişan Florian Alexandru (Galaţi)

Una dintre „victimele” arbitrilor iese la atac: „Se răspunde la comenzi! Nu putem să nu vedem mizeria din arbitrajul românesc!”

EXCLUSIV Avertisment frontal pentru șefii de la Rapid: „Dacă-l dau afară pe Iosif, vor trage alături de Dinamo să nu retrogradeze”