FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - SEPSI 2-1

„Tonul a fost ridicat, eram supărat” » Hagi dezvăluie ce s-a întâmplat la pauza meciului cu Sepsi și care e noua filosofie din club: „Acest lucru ne interesează acum”

Gică Hagi
Gică Hagi

Articol de - Publicat sambata, 30 septembrie 2023 23:59 / Actualizat duminica, 01 octombrie 2023 00:30

Gheorghe Hagi, antrenorul Farului, recunoaște că și-a certat jucătorii la pauza meciului cu Sepsi, câștigat în cele din urmă cu 2-1.

Golul egalizator al covăsnenilor, reușit de Ștefănescu în prelungirile primei reprize, a „învolburat” apele în vestiar, recunoaște tehnicianul „marinarilor”, care e mulțumit, însă, că elevii săi au redresa situația în repriza a doua. Hagi mai spune că, în acest moment, primează rezultatele, nu impresia artistică.

Budescu, moment de sinceritate în fața camerelor TV: „Mi-am bătut joc! Mi-am stricat seara”
FARUL - SEPSI 2-1

Gică Hagi: „Tonul meu a fost ridicat, eram supărat la pauză”

„Am vrut să avem inițiativa, am plănuit să jucăm cât mai bine. Am marcat, apoi trebuia să fim cât mai atenți. Am vorbit la pauză, mă bucur că jucătorii au avut răbdare și au reușit să fie mai periculoși la reluare.

Eram supărat la pauză. Chiar dacă tonul meu a fost ridicat, mă bucur că ei au reușit să înțeleagă ceea ce am vrut să le transmis.

Budescu ne-a adus cele trei puncte. E un jucător despre care nu se mai poate spune nimic, îi știm valoarea!

Trebuie să încercăm să luptăm, ne interesează rezultatul foarte mult în acest moment. Vrem să continuăm în aceeași notă”, a spus, la microfonul Prima Sport.

Hagi cere răbdare în cazul lui Louis Munteanu: „Așteptăm să fie mai bine fizic”

Întrebat dacă Louis Munteanu poate reprezenta o soluție pentru echipa națională, Hagi a evitat subiectul. A vorbit, în schimb, despre calitățile fotbalistului „repatriat” pentru a doua oară de la Fiorentina.

Cred că Louis Munteanu are un potențial enorm. E un jucător valoros, un nouar de careu, cu finalizare bună. Trebuie să fie mai bine fizic, așteptăm acest lucru, fiindcă el a jucat puțin la Fiorentina, apoi a venit aici și a trebuit să-l băgăm din trei în trei zile. Cred că lucrurile vor reveni la normal”, a spus managerul campioanei.

VIDEO Golul sezonului? Reușită de PlayStation a lui Ștefănescu în poarta campioanei

FOTO+VIDEO Regal la malul mării » Farul câștigă un meci spectaculos cu Sepsi și ajunge pe loc de play-off!

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”