FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - RAPID 3-1

Gigi Becali, în extaz după victoria cu Rapid: „Dacă nu îmi plăcea prima repriză, se vedeau schimbări la pauză” + „Noi am câștigat cu 3-0”

Gigi Becali, patron FCSB

Articol de GSP - Publicat luni, 07 noiembrie 2022 11:50 / Actualizat luni, 07 noiembrie 2022 12:15

Gigi Becali, patronul de la FCSB, a vorbit despre victoria cu Rapid, scor 3-1.

Extrem de mulțumit de jocul din prima repriză, când FCSB a marcat de două ori, Becali a declarat că a decis să nu facă schimbări la pauză.

Detaliul observat de Adi Ilie la Rapid: „Când s-a întâmplat ultima oară?”
FCSB - RAPID 3-1

Gigi Becali, după FCSB - Rapid 3-1: „Dacă nu îmi plăcea prima repriză, se vedeau schimbări la pauză”

„Nu credeam. Am crezut în victorie, pe chestiune de valoare. Am crezut că valoric, normal nu te pot bate. Suntem peste ei cu mult. Dar ei erau in formă, au un antrenor bun, atitudine. Sunt o echipă. Vedeam o victorie, dar nu vedeam 3-0. A fost 3-1, dar eu văd 3-0, așa îmi place mai mult.

Când dai 3 goluri e 3-0. Nu trebuia să facă 11 metri acolo, să dea ei gol. Dacă nu îmi plăcea prima repriză, se vedeau schimbări la pauză, așa nu s-au văzut. Schimbările au fost de odihnă, din cauza crampelor, poate de tras de timp. Nu contează, mi-a plăcut tot. Nu am ce să spun că nu mi-a plăcut”, a declarat Gigi Becali la Pro Arena.

Cu Rapid, FCSB  a făcut prima schimbare în minutul 64. Atunci, Popescu a acuzat probleme medicale și a fost înlocuit de Miculescu. Au urmat două modificări în minutul 84, iar alta 4 lungimi mai târziu.

Basarab Panduru, blocat de o declarație de după FCSB - Rapid: „Parcă s-a întâmplat ceva bun după plecarea lui Dică”

Dan Șucu nu se oprește! Transfer la Rapid direct de la naționala României, în ziua meciului decisiv cu Slovacia

L'Equipe, reacție incredibilă despre România, posibila adversară a Franței la Euro: „Implacabilă, să se neutralizeze reciproc”