FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - FCSB 2-2

Gigi Becali, reacție fermă după ce a văzut gestul făcut de Damjan Djokovic: „E jucător, primește salariu și gata”

Damjan Djokovic, după marcarea primului gol din Petrolul - FCSB +23   FOTO
Damjan Djokovic, după marcarea primului gol din Petrolul - FCSB

Articol de - Publicat duminica, 29 octombrie 2023 10:12 / Actualizat duminica, 29 octombrie 2023 11:32

Gigi Becali a comentat gestul făcut de mijlocașul croat Damjan Djokovic (33 de ani), după ce fostul jucător de la CFR Cluj a deschis scorul în meciul Petrolul - FCSB, scor 2-2, în runda cu numărul 14 din Superliga.

Sâmbătă seară, FCSB a deschis scorul rapid. În minutul 2, Darius Olaru a trimis o pasă filtrantă, balonul a fost deviat de Jair până la Damjan Djokovic, care l-a învins pe Lukas Zima cu un șut puternic, cu stângul, la colțul lung.

Joyskim Dawa, mesaj la numai câteva ore după ce a fost scos în minutul 35 la Ploiești: „Respect!”
PETROLUL - FCSB 2-2

Imediat după aceea, Damjan Djokovic a dus imediat mâna la ureche, cel mai probabil ca răspuns la situația pe care o traversează la echipa roș-albastră.

Croatul nu mai fusese integralist la FCSB de aproape 3 luni, patronul Gigi Becali preferându-i ca titulari pe Adrian Șut, Ovidiu Popescu, chiar Mihai Lixandru. Sâmbătă seară, Djokovic a bifat toate cele 90 de minute.

Întrebat pe baza acestui subiect, Gigi Becali n-a părut foarte împăcat cu acest „afront” al lui Damjan Djokovic

De asemenea, patronul FCSB a mai afirmat că Damjan Djokovic a fost titular doar pentru că a lipsit Ovidiu Popescu, suspendat pentru meciul de la Ploiești din cauza cumului de cartonașe galbene.

Gigi Becali, reacție după gestul făcut de Damjan Djokovic după marcarea primului gol din Petrolul - FCSB

„Ce mă interesează pe mine că a pus mâna la ureche? E jucător, primește salariu și gata. Dacă era Ovidiu Popescu, mai era Djokovic

Normal c-o să revină Ovidiu Popescu în primul «11»”, a declarat Gigi Becali, la „Fotbal Club”, de la Digi Sport.

Damjan Djokovic, despre gestul din Petrolul - FCSB: „O improvizație”

„A fost o improvizație, nu era adresat nimănui. Marea problemă e că nu am câștigat, spiritul nostru...

Nu e prima dată, s-a întâmplat și cu U Cluj (n.r. - să fie egalați pe final), trebuie să învățăm din momentele astea. Rezultatul de astăzi (n.r. - sâmbătă) nu ne ajută”, a răspuns Djokovic, la interviul de la finalul meciului.

VIDEO. Petrolul - FCSB » Gol controversat marcat de Alex Băluță. A trecut mingea linia porții?

Florin Răducioiu nu e surprins de faptul că FCSB a fost egalată în prelungiri: „Am avut un deja vu”

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping