FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - FCSB

VIDEO CU FAZA A trecut de linie? Gol controversat marcat de Băluță în Petrolul - FCSB » Ce se vede pe reluări

Articol de - Publicat sambata, 28 octombrie 2023 21:54 / Actualizat sambata, 28 octombrie 2023 22:28

Alexandru Băluță, mijlocașul ofensiv de la FCSB, a marcat pentru 2-0 cu Petrolul, în minutul 49. Reușita a fost controversată, nu a fost clar dacă mingea a trecut de linia porții.

Băluță a reușit să marcheze primul gol la FCSB. Reușita a venit în al 10-lea meci în SuperLiga în tricoul roș-albastru, însă a fost controversată.

VIDEO. Petrolul - FCSB » Gol controversat marcat de Alex Băluță. A trecut mingea linia porții?

Miculescu a trimis o ghiulea în bara transversală, mingea a ajuns la Băluță, care a trimis pe poartă. Zima s-a ridicat și a respins, însă nu a fost clar dacă a scos balonul din poartă sau din fața liniei.

Radu Petrescu a dictat gol din teren, la semnalizarea tușierului Mircea Grigoriu. Faza a fost verificată în camera VAR de Horațiu Feșnic și Claudiu Doru Lucaciu, care au mers pe decizia din teren.

Băluță mai avea un assist în SuperLiga pentru FCSB, dar și unul în Conference League.