FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - U CLUJ 2-2

Sabău, deznădăjduit după finalul dramatic din Chindia - U Cluj: „Așa se întâmplă mereu la noi”

Ioan Ovidiu Sabău, antrenorul lui U Cluj, a analizat remiza împotriva Chindiei, scor 2-2.

Articol de - Publicat vineri, 17 februarie 2023 19:34 / Actualizat vineri, 17 februarie 2023 20:00

Neluțu și-a arătat dezamăgirea legată de modul în care elevii săi au gestionat finalul. U Cluj a fost egalată la ultima fază, când Boldor a marcat din centrul careului.

Kovacs, chemat la VAR pentru o fază greșită » MM, Nistor și Chipciu se revoltă: „E penibil! În România trebuie să ieși și să țipi!” + „ Erau niște penalty-uri de închisoare”
VAR

Ioan Ovidiu Sabău, după Chindia - U Cluj 2-2: „Așa e la noi mereu”

„A fost un joc plăcut, dar așa e la noi mereu.... știam că ei joacă cu mingi lungi, pe atacant. Dar am fost apatici în dueluri. Nu știu ce se întâmplă. Îmi pare rău, am fi meritat să câștigăm. N-am avut timp să mă gândesc la ce s-a întâmplat la VAR. Trebuia să comunicăm în momentele grele. Trebuie să îi și felicit,a fost un meci bun în deplasare.

Dar am pierdut două puncte. Asta e mai important decât jocul. Ei nu aveau voie să arunce mingea acolo, aveam superioritate! Nu au voie! E o chestiune mentală până la urmă.

Evoluția lui Nistor a fost foarte, foarte, foarte bună. La fel și a celor doi atacanți. În unele momente mi-au plăcut și cei doi fundași centrali. Dar mai avem de lucrat. Trebuie să învățăm din această înfrângere. Eu așa o consider”, a declarat Ioan Ovidiu Sabău, la Orange Sport.

Toni Petrea: „Am făcut cea mai slabă primă repriză”

„Am făcut o primă repriză nereușită. Nu știu ce s-a întâmplat. Nu știu de ce am fost timorați. În repriza a doua am început la fel de prost. Pe parcursul jocului, lucrurile s-au schimbat. Am reușit să marcăm, am avut și câteva ocazii bune. E un punct meritat. A fost un meci disputat.

Am făcut cea mai slabă primă repriză a noastră. în partea a doua am arătat altfel, și fizic, și mental. Principalul nostru obiectiv este salvarea de la retrogradare. Lupta va fi deschisă. Când nu câștigi tu, e greu să stai la mâna rezultatelor. Mă interesează doar jocul nostru și la ce putem face noi”, a spus Toni Petrea, antrenorul Chindiei.

Thiam și Gomes, goluri superbe împotriva Chindiei » Doi colegi de la U Cluj s-au întrecut în lufturi

Acuzații-șoc la FCU Craiova! » „Mi-a vorbit ca un cămătar” + reacția lui Mititelu: „Sunt stupefiat de ce poate să spună”

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping