FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - DINAMO 2-1

Marius Ștefănescu, analiză după ce a înscris de două ori în poarta lui Dinamo: „Am mai avut câteva ocazii și trebuia să închidem jocul”

Sepsi a învins-o pe Dinamo, scor 2-1, în ultimul meci al rundei cu numărul 18 din Superliga. Marius Ștefănescu (25 de ani), extrema covăsnenilor și autorul celor două goluri ale lui Sepsi, a făcut o analiză a partidei de la Sfântu Gheorghe. +37   FOTO

Articol de - Publicat luni, 04 decembrie 2023 22:16 / Actualizat luni, 04 decembrie 2023 22:21

Toți își revin cu Dinamo! „Dubla” lui Ștefănescu o apropie pe Sepsi de play-off » Clasamentul ACUM
Sepsi - Dinamo

Marius Ștefănescu, analiză după Sepsi - Dinamo

„A fost un meci greu. Am început foarte bine în prima repriză, am practicat un fotbal bun, am înscris de două ori, dar știam că și Dinamo va ieși la joc în repriza a doua.

Am mai avut câteva ocazii și trebuia să închidem jocul, dar e bine că reușim să ne apropiem de play-off. La faza primului gol am cerut mingea în adâncime.

Știam că Rodriguez are calitate. Mi-am facut mingea pe stângul și am înscris. Aveam nevoie de goluri, o extremă are nevoie de reușite. Fiecare gol și pasă de gol te motivează.

Urmează meciul de Cupă, dar noi suntem ca și eliminați”, a declarat Marius Ștefănescu, la finalul partidei.

Grupa României de la EURO este una echilibrată, iar Belgia are un mic avantaj, dar si noi am reușit să terminăm pe primul loc în grupa de calificare.

-Marius Ștefănescu, extremă Sepsi

VIDEO. Primul gol marcat de Marius Ștefănescu în Sepsi - Dinamo

Marius Ștefănescu, gol superb marcat în Sepsi - Dinamo » Lob perfect trimis peste portarul „câinilor”

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”