FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - U CLUJ

FOTO Criză de nervi după reușita anulată cu VAR în Oțelul - U Cluj: „Hoții, hoții!”

Golul marcat de Vasile Jardan (30 de ani) în minutul 43 al duelului Oțelul Galați - U Cluj, din runda cu numărul 5 a Superligii, a fost anulat după consultarea VAR. / FOTO: Captură TV @Digi Sport 1

Articol de - Publicat sambata, 12 august 2023 19:34 / Actualizat sambata, 12 august 2023 19:54

În minutul 43, la scorul de 0-0, Bogdan Mitrea, apărătorul oaspeților, a întârziat prea mult momentul unei pase și l-a pus în dificultate pe Ovidiu Bic

Ilie Dumitrescu e împotriva curentului » Starul pe care mizează în noul sezon: „Nu e chiar De Bruyne, dar alte alte calități”
PARIU

Gol anulat cu VAR în Oțelul - U Cluj

Aflat sub presiune la 18 metri de propria poartă, mijlocașul lui U Cluj a direcționat mingea către un adversar. Vasile Jardan a trimis balonul în poartă, suporterii au sărbătorit reușita, dar faza a fost analizată în camera VAR.

Sorin Costreie l-a chemat pe „centralul” Horia Mladinovici să revadă acțiunea. Concluzia a fost că Jardan l-a faultat pe Bic în momentul recuperării, o lovitură de la spate, peste picior. Reușita a fost anulată!

Criză de nervi după reușita anulată cu VAR în Oțelul - U Cluj: „Hoții, hoții!”
Jardan îl lovește pe Bic / FOTO: Captură TV @Digi Sport 1

Decizia a înfuriat oamenii din tribune, dar și pe Cristi Munteanu. Managerul Oțelului, prezent la Tribuna Oficială, a protestat cu gesturi largi, în timp ce spectatorii scandau „Hoții, hoții!”.

Cristiano Bergodi le-a făcut fanilor o promisiune înaintea derby-ului cu Petrolul: „La asta să se aștepte!” + noutate în lot: „E bun, ne poate ajuta”

FCSB vrea din nou în Ghencea » Mihai Stoica își dorește ca vicecampioana să joace acolo un derby din Superliga: „S-a făcut solicitare”

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping