FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CRAIOVA

Penalty neacordat în CFR Cluj - Craiova! Verdictul specialistului: „Îl răstoarnă!”

CFR Cluj ar fi trebuit să beneficieze de un penalty în minutul 42 al meciului cu Craiova

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 aprilie 2021 21:31 / Actualizat sambata, 24 aprilie 2021 21:36

CFR Cluj ar fi trebuit să beneficieze de un penalty în minutul 42 al meciului cu Craiova, susține fostul mare arbitru internațional Ion Crăciunescu.

Mario Camora a centrat din flancul stâng pentru Chipciu, aflat în duel cu Nicușor Bancu. Mijlocașul CFR-ului a câștigat prim-planul, după care a fost tras de căpitanul oaspeților (foto).

„După părerea mea, nu e luptă corp la corp. Îl răstoarnă. E fault, deci penalty”, a declarat Crăciunescu în emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport 1.

Craiova dă lovitura pe terenul lui CFR! FCSB poate face primul pas mare spre titlu