FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - DINAMO

FOTO + VIDEO Imagini fabuloase surprinse de fotoreporterul GSP » Război pirotehnic la Petrolul - Dinamo: meciul a fost întrerupt

Articol de , , , - Publicat sambata, 20 ianuarie 2024 20:33 / Actualizat sambata, 20 ianuarie 2024 21:24

Petrolul - Dinamo. Suporterii celor două echipe au reușit să intre cu nenumărate torțe la meci, iar în prima repriză partida a fost întreruptă de „centralul” Marian Barbu, după ce tot terenul a fost acaparat de fum.

A fost o luptă pe teren între cele două echipe, la propriu, din cauza terenului stricat și mai rău de zăpada care a căzut peste Ploiești. A fost o luptă și între cele două galerii, care s-au întrecut în aprins și aruncat torțe.

„Am fost hărțuiți în parcare! Își bat joc de noi!” » Șefii lui Dinamo, revoltați la meciul cu Petrolul
PETROLUL - DINAMO

Cei de la Petrolul au dat tonul, au început asaltul în minutul 9. Fumul a cuprins repede stadionul, iar arbitrul a fost nevoit să întrerupă partida. A reluat-o 3 minute mai târziu, când atmosfera s-a mai liniștit puțin și perdeaua de fum s-a mai disipat.

Fotoreporterul GSP Raed Krishan a surprins show-ul pirotehnic din toate cadrele, iar imaginile de senzație pot fi văzute în galeria foto de mai jos.

Petrolul - Dinamo, 20.01.2024/ foto Raed Krishan (GSP)
+41 FOTO

VIDEO. Suporterii de la Petrolul și Dinamo, război pirotehnic

Dacă cei de la Petrolul au aruncat torțele în teren, „câinii” le-au aprins în sectorul primit de la echipa gazdă. Unii dintre suporteri au încercat să le arunce pe gazon, dar materialele pirotehnice s-au oprit în zăpada care se afla pe marginea terenului.

Totul a încetat după anunțul crainicului, care le-a transmis suporterilor petroliști să oprească show-ul pirotehnic, pentru că meciul ar putea fi oprit de arbitrul Marian Barbu.

Crainicul a apelat la un ton agresiv, a țipat efectiv la fani să înceteze, disperat că Petrolul ar fi în pericol din cauza materialelor care au aterizat pe teren.

La meci au asistat 10.500 de suporteri, Dinamo a fost însoțită de Peluza Sud și peluza Nord. Cei de la Nord au ajuns la târziu, în timp ce Sudul era la Ploiești încă de la prânz.

VIDEO. Suporterii lui Dinamo au oprit autocarul să-i încurajeze cu torțe și scandări

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga

Lovit în cap cu un recipient din aluminiu, Novak Djokovic nu a participat la conferința de presă și a avut nevoie de îngrijiri medicale » Ce a provocat incidentul