FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CFR CLUJ 3-1

VIDEO + FOTO Imagini inedite în Giulești! Cristiano Bergodi a sărbătorit cu jucătorii și cu fanii golul de 3-1

Imagini inedite în Giulești! Cristiano Bergodi a sărbătorit cu jucătorii și cu fanii golul de 3-1 +14   FOTO

Articol de , , , - Publicat luni, 25 septembrie 2023 23:03 / Actualizat luni, 25 septembrie 2023 23:08

Rapid a obținut o victorie importantă în etapa a 10-a din Superligă, câștigând cu 3-1 în fața lui CFR Cluj.

După o primă repriză echilibrată, terminată la egalitate, 1-1, Rapid s-a desprins în repriza a doua. Rrahmani a făcut dubla în minutul 51, iar Claudiu Petrila a stabilit, 20 de minute mai târziu, scorul final.

VIDEO. Cristiano Bergodi s-a bucurat în fața galeriei

Golul de 3-1 a adus descătușarea pentru fani, jucători și staff. Iar Cristiano Bergodi a oferit imaginile serii. Antrenorul italian a fugit de pe bancă, a intrat pe teren și s-a bucurat alături de Petrila și restul jucătorilor, chiar în fața galeriei.

Ionuț Voicu, delegatul echipei, a fost imediat pe fază. A intrat după Bergodi și l-a scos pe teren, pentru ca arbitrul Adrian Cojocaru să nu-l avertizeze.

FOTO. Imagini spectaculoase după golul de 3-1 marcat de Rapid

+10 FOTO

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”