FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - FCSB

FOTO Becali n-a mai suportat umilința din Giulești și a dictat 4 schimbări la pauză! Cine au fost cei „sacrificați”

Nu mai puțin de patru schimbări a efectuat Toni Petrea la pauza meciului +8   FOTO
Nu mai puțin de patru schimbări a efectuat Toni Petrea la pauza meciului

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 iulie 2022 22:40 / Actualizat duminica, 24 iulie 2022 23:06

Surclasată de Rapid în prima repriză a derby-ului din Giulești (0-2), FCSB a ieșit transformată radical de la cabine. Dacă exprimarea a rămas una îndoielnică, roș-albaștrii au punctat la capitolul noutăților din teren.

Nu mai puțin de patru schimbări a efectuat Toni Petrea la pauza meciului, în ceea ce a reprezentat mai degrabă o meteahnă obișnuită a patronului Becali.

Erik Lincar așteaptă un superatacant la U Cluj! Fostul vârf al lui FCSB a fost la meciul cu Craiova: „Am vorbit cu el”
U CLUJ - CSU CRAIOVA 1-1

Cine au fost cei „sacrificați?” Florinel Coman, Oaidă, Edjouma, dar și fundașul central Bouhenna, cel care a rezistat doar o repriză la primul meci oficial în tricoul roș-albaștrilor. În locul lor au fost trimiși în teren Tavi Popescu, pedepsit azi și lăsat pe bancă în prima repriză, Adrian Șut, estonianul Joonas Tamm și polivalentul Darius Olaru.

+4 FOTO

Tavi Popescu, pedepsit inițial

Tavi Popescu a avut evoluții șterse în debutul sezonului, în remiza cu U Cluj (1-1), din etapa #1 a Ligii 1, și în înfrângerea cu Saburtalo (0-1), din turul doi preliminar al Conference League. Drept urmare, puștiul-minune a fost doar rezervă în confruntarea din Giulești din această seară. În situația lui a fos și Darius Olaru.