FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CHINDIA 2-2

Toni Petrea a ieșit la atac: „Nu știu ce să mai zic de VAR. Cred că degeaba îl avem”

Toni Petrea/ foto: Băgdan Bălaș

Articol de - Publicat luni, 13 februarie 2023 19:29 / Actualizat luni, 13 februarie 2023 20:02

Toni Petrea, antrenorul Chindiei Târgoviște, a analizat meciul cu Sepsi, scor 2-2.

Tehnicianul a lansat și un atac la VAR. Francisco Junior a primit cartonaș galben în prima repriză, după un fault dur la Marco Dulca, fază la care Petrea considera că trebuia acordat un cartonaș roșu.

CFR Cluj a lăsat cel mai bun marcator în afara lotului: va pleca liber după finalul sezonului!
cfr cluj

Toni Petrea, declarații după Sepsi - Chindia 2-2

„Lipsă de maturitate, neatenție, lipsă de concentrare, le-am zis și înainte de meci să fim concentrați. Am primit și al doilea gol tot din fază fixă, s-a jucat pe contre, victoria putea fi a oricărei echipe. La ultima fază a fost ceva acolo, dar a fost și în fault în atac înainte de acele două cornere.

Bine că am luat un punct cu o echipă bună, știam că pune presiune pe adversar, dar suntem supărați am avut 2-0 și puteam să pierdem acest joc. La pauză le-a zis să nu vină peste noi cu centrări, mingi în careu, știam că au jucători buni la duelurile aeriene. Am avut ceva probleme timp de câteva minute, după aceea am mai schimbat, lucrurile s-au mai reglat.

Dacă băteam azi, poate șansele la play-off erau altele, așa sunt alte echipe îndreptățite să spere, e greu. Suntem realiști, vrem să ne păstrăm cel puțin poziția pe care o avem momentan”, a declarat Toni Petrea după meci, la Orange Sport.

Nu mai știu ce să spun și cu VAR-ul, cred că degeaba îl avem, s-a tot analizat, n-am înțeles nimic.

- Toni Petrea, antrenor Chindia Târgoviște

+19 FOTO

„Repatriere” în Bănie » CSU Craiova a anunțat înlocuitorul lui Martic: „Bine ai revenit la Știința!”

FC Voluntari i-a decis soarta lui Ciobotariu, fără punct câștigat în ultimele 4 etape

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping